سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

اضافه شدن 4 بخش خبری جدید به اخبار صدا و سیمای مرکزاردبیل - خبر

 

 

اضافه شدن 4 بخش خبری جدید به اخبار صدا و سیمای مرکزاردبیل

مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل از اضافه شدن دو بخش خبری جدید تلویزیونی و دو بخش خبری رادیویی خبر داد.

اضافه شدن 4 بخش خبری جدید به اخبار صدا و سیمای مرکزاردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علی ملااحمدی بعد از ظهر امروز در دیدار با خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان و خبرنگاران آزاد شهرستان‌ها و مدیران و معاونان خبر اردبیل اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته یک بخش خبری زنده تلویزیونی و یک بازپخش خبری تلویزیونی به مجموعه اخبار سیما و دو بخش خبری رادیویی به مجموعه اخبار صدا اضافه می‌شود تا از این طریق بتوانیم اطلاعات و گزارش‌های به روز را در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

مدیرکل صدا و سیمای استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی دفاتر خبری در برخی شهرستان‌های استان خبر داد و افزود: پیش‌بینی شده تجهیزات لازم در اختیار خبرنگاران آزاد و خبرنگاران باشگاه قرار بگیرد تا بتوانند بدون هیچ دغدغه‌ای فعالیت‌های خبری را ادامه دهند.

وی با تاکید بر اصل  بی طرفی و رعایت امانتداری و صداقت در تهیه خبر تصریح کرد: یکی از اولویت‌های اساسی صدا و سیمای اردبیل به ویژه خبر معرفی ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف است تا بتوانیم از این طریق قابلیت‌های استان اردبیل را به همگان معرفی کنیم که این امر می تواند در جذب گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد.

مدیرکل صدا و سیمای استان اردبیل افزود: خبرهای شهرستان‌ها به ویژه ائمه جمعه، نمایندگان مردم در مجلس و مسئولان و ظرفیت شهرستان‌ها باید به طور مناسب از خبر اردبیل پخش و معرفی شود.

وی بیان کرد: خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان و خبرنگاران شهرستانها و بخش های استان ظرفیت‌های مناسبی برای منطقه هستند که باید از این ظرفیت‌ها برای ارتقای کیفی خبر استان استفاده شود.

ملااحمدی اظهار کرد: شان و منزلت خبرنگاران شهرستان‌ها و مسئولان صدا و سیما باید در جلسات و برنامه‌های مختلف مورد اهمیت قرار بگیرد چرا که جایگاه صدا و سیما بالاست و نباید این جایگاه خدشه دار شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آموزشی حرفه‌ای خبرنگاری و تصویربرداری در صدا وسیمای اردبیل خبر داد و بیان کرد: نیاز است که با استفاده از اساتید مجرب بتوانیم سطح علمی خبرنگاران و تصویربرداران را ارتقا دهیم.

ملااحمدی از پیگیری مشکلات خبرنگاران شهرستانها و بخش ها و باشگاه خبرنگاران جوان استان خبر داد و افزود: تمام تلاش خود را به‌کارمی‌گیریم تا مشکلات بیمه‌ای و سایر دغدغه‌های خبرنگاران را برطرف کنیم.