جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

اضافه شدن 10 خودروی سبک و سنگین به ناوگان امدادی هلال احمر اردبیل - خبر

 

 

اضافه شدن 10 خودروی سبک و سنگین به ناوگان امدادی هلال احمر اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اضافه شدن 10 خودروی سبک و سنگین به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبر داد.

اضافه شدن 10 خودروی سبک و سنگین به ناوگان امدادی هلال احمر اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهرام غیبی،مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اضافه شدن 10 خودروی سبک و سنگین به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر استان خبر داد و گفت: این خودروها دارای استانداردهای بین‌المللی بوده که امدادرسانی در مواقع بحرانی را تسهیل می‌بخشد.

وی از کسب رتبه شاخص جمعیت هلال احمر استان اردبیل در کنترل عملیات امداد و نجات در کشور خبر داد و اظهار کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل علاوه بر ارائه خدمات در داخل استان در مواقع ضروری در استان‌های دیگر کشور نیز امدادرسانی کرده‌اند که این امر قابل توجه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: یک هزار و 998 دوره آموزشی تخصصی،‌ عمومی و پایه و همگانی ویژه داوطلبان جمعیت هلال احمر در اردبیل برگزار شد و در این زمینه 48 هزار و 818 نفر از داوطلبان تحت پوشش قرار گرفتند که مهمترین اولویت ما برگزاری دوره‌های تخصصی و عمومی برای تقویت نبروهای امدادی در استان است.

غیبی با اشاره به اینکه آموزش‌های تخصصی و عمومی هلال احمر به طور منظم در اردبیل برگزار می‌شود، افزود: این آموزش‌ها برای آماده‌سازی نیروهای هلال احمر در مواقع مورد نیاز و بحرانی است تا در سریع‌ترین زمان ممکن امدادرسانی انجام شود.

وی از فعالیت بالگرد جمعیت هلال احمر استان خبر داد و افزود: این بالگرد در هر ماه 20 روز فعالیت می‌کند که با راه‌اندازی این بالگرد پنج عملیات امدادی انجام شده که توانستیم جان 6 نفر را نجات دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اجرای طرح خادم در شهرستانهای نیر و سرعین خبر داد و بیان کرد: این طرح امسال نیز در شهرستان‌های مشگین‌شهر و اردبیل با هدف خدمات‌دهی انجام می‌شود که طرح بسیار تاثیرگذاری برای آمورش خانواده‌ها در مواقع بحرانی و ضروری است.

غیبی از راه‌اندازی سه پایگاه هلال احمر در شهرستان‌های اردبیل، سرعین و کوثر با زیربنای 800 مترمربع خبر داد و گفت: برای راه‌اندازی این پایگاه‌ها یک میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده و همچنین سالن ورزشی منادیان سرخ با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان در اردبیل راه‌اندازی شد.

وی تصریح کرد: در حال‌حاضر 11 تیم درمانی جمعیت هلال احمر استان اردبیل به صورت اضطراری در شهرستان های استان فعالیت دارند که هر تیم اضطراری درمانی دارای پنج الی هفت نفر بوده که به صورت تخصصی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

وی از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی انبار شهرستان کوثر و ساختمان امدادی گرمی خبر داد و اظهار کرد: در حال‌ حاضر نیز برنامه‌ریزی برای انتخاب پیمانکار پروژه زمین شریعتی انجام شده و کلنگ عملیات اجرایی این پروژه که شامل 10 طبقه بوده در بهمن ماه به زمین زده می‌شود.