جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

اصلاح نظام بانکداری اولویت مجلس در سال جدید است - خبر

 

 

اصلاح نظام بانکداری اولویت مجلس در سال جدید است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح نظام بانکداری کشور یکی از اولویتهای نمایندگان مجلس در سال جدید است و عزم جدی برای رفع مشکلات اساسی سیستم بانکی کشور در مجلس وجود دارد.

اصلاح نظام بانکداری اولویت مجلس در سال جدید است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بدری صبح امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل اظهار داشت: مقام معظم رهبری سال جدید را با عنوان "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" نامگذاری کردند که در راستای تحقق این اهداف عزم مناسب و جدی در دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه وجود دارد تا این موضوع تحقق یابد و فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری و فعالیت متمرکز در حوزه اشتغال و تولید به وجود آمده است.

وی گفت:‌ دو موضوع بیشتر از سایر موارد در اولویت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال جدید خواهد بود که در مرحله نخست اصلاح نظام بانکداری کشور مورد توجه بوده و نمایندگان مجلس عزم جدی برای این موضوع دارند چرا که مشکلات بسیار اساسی در سیستم بانکی کشور داریم و سود ارائه تسهیلات بسیار نامتوازن است.

نماینده مردم شهرستانهای اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع بعدی رسیدگی و انجام طرح بهینه‌سازی قوانین مالیاتی کشور است چرا که این قوانین نیاز به به‌روزرسانی دارند و در بسیاری موارد سبب ایجاد مانع در مسیر سرمایه‌گذاری و فعالیتهای مرتبط با حوزه تولید و اشتغال می‌شود.

بدری بیان کرد: دولت یازدهم در بحث کنترل تورم اقدامات بسیار مناسبی انجام داده ولی در بحث بانکها نظارت مناسبی نشده و شاهد این هستیم که سود تسهیلات نیز کنترل نشده که اصل مشکل اقتصاد این موضوع بوده و برای اصلاح سیستم نظام بانکی باید توجه ویژه‌ای شود.

وی تصریح کرد: در حوزه فعالیت صنایع کوچک و متوسط توفیق چندان مطلوبی حاصل نشده و نیاز است که دولت توجه ویژه‌ای به راه‌اندازی صنایع کوچک و متوسط داشته باشد و در سال جدید نیز که به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده نیاز است که دیدگاه مسئولان تغییر یافته و حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خوشبختانه مجلس در بودجه سال 96 بخشهای مناسبی برای حمایت از کشاورزی و صنعت در نظر گرفته که مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان استان باید با حمایت خود از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تلاش کنند که در راستای ایجاد اشتغال و تولید بتوانیم با جذب اعتبارات فضاسازی مناسبی در استان اردبیل ایجاد کنیم.