حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

اشتغال بیش از 4000 نفر در بخش کشاورزی اردبیل - خبر

 

 

اشتغال بیش از 4000 نفر در بخش کشاورزی اردبیل

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: امسال چهار هزار و 400 نفر در حوزه های مختلف بخش کشاورزی این استان اشتغال یافتند.

اشتغال بیش از 4000 نفر در بخش کشاورزی اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خلیل نیکشاد، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری نمین افزود: این آمار در سامانه های کار ، بیمه و پنجره اشتغال واحد ثبت و توسط استانداری اردبیل راستی آزمایی شده است.

وی اظهار داشت: 25 هزار هکتار از اراضی دیم استان به آبی تغییر یافته و 20 هزار هکتار از ارضی ملی نیز به اراضی زراعی تبدیل و در اختیار کشاورزان برای اشتغال زایی و تولید محصولات قرار گرفته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به اینکه در حوزه دام و طیور بیش از 900 میلیارد ریال در قالب طرح های مختلف تسهیلات جذب شد، تشریح کرد: خط اعتباری مکانیزاسیون نیز با صرف 420 میلیارد ریال در این استان ایجاد شده است.

نیکشاد افزود: 129 واحد نیمه فعال و غیرفعال حوزه های مختلف کشاورزی در این استان فعال و راه اندازی شده و 120 دستگاه کمباین از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی خریداری شده است.

وی به اختصاص 20 تا 80 میلیون ریال یارانه برای هر هکتار کشت گیاهان دارویی توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: یارانه نهاده ها و نهال های کاشته شده نیز تا 20 درصد در استان افزایش یافته است.