رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی اردبیل با جدیت دنبال می‌شود - خبر

 

 

اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی اردبیل با جدیت دنبال می‌شود

استاندار اردبیل گفت: اهمیت به اشتغال‌زایی در مناطق محروم استان نیز به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و ریشه‌کن کردن محرومیت و عواقب نافرجام آن برای ما حائز اهمیت است

اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی اردبیل با جدیت دنبال می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنامجو گفت: اشتغال پایدار با حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی پدیدار می شود چرا که در حال حاضر بخش خصوصی نقش اساسی در ایجاد فضای کسب و کار مناسب دارد.
 
وی با اشاره به این که دستگاهها و مدیران اجرایی موظف به ارائه آمار اشتغال در استان هستند بیان کرد: امسال تلاش ما بر اشتغال‌زایی 20 هزار نفری متمرکز شده و در این زمینه باید تک تک مسئولان به وظایف خود عمل کرده و از ظرفیت ها و امکانات موجود استفاده کنند.
 
استاندار اردبیل تصریح کرد: وظایف بانک‌های عامل از میان برداشتن سنگ‌اندازی‌ها و مانع تراشی‌ها است تا رغبت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این زمینه از بین نرود و بتوانیم در دستیابی به توسعه اقتصادی در استان اقدامات شایسته و بایسته‌ای انجام داده و به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.
 
بهنامجو تصریح کرد: ارائه تسهیلات کم بهره و احصا و بررسی مشکلات و موانع واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد نیز یک امر اساسی است که در این زمینه نیز باید اقدامات لازم در کم ترین زمان ممکن انجام شود تا خروجی های مطلوب و مورد انتظار را به دست آوریم و در ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری حرفی برای گفتن داشته باشیم.
 
وی اظهار کرد: اهمیت به اشتغال‌زایی در مناطق محروم استان نیز به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و ریشه کن کردن محرومیت و عواقب نافرجام آن برای ما حائز اهمیت است و تلاش بر این است که بتوانیم با ظرفیت های موجود در روستاها با صرف کم ترین هزینه اشتغال زایی مناسبی داشته باشیم.