جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

آسفالت جاده خلخال - اسالم پایان یافت - خبر

 

 

آسفالت جاده خلخال - اسالم پایان یافت

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه وشهرسازی استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی لایه دوم آسفالت راه خلخال - اسالم در حوزه استحفاظی استان اردبیل پایان یافت.

آسفالت جاده خلخال - اسالم پایان یافت

علی یوسف‌زاده افزود: عملیات اجرایی تبدیل ۱۱ کیلومتر از مسیر راه ارتباطی فرعی خلخال - اسالم به راه اصلی و حدفاصل سه‌راهی شاهرود تا گردنه الماس  از سه سال پیش آغاز شده بود که بدلیل مشکل تامین آسفالت ۴.۵ کیلومتر از آسفالت لایه دوم راه با تاخیر مواجه شد.

وی اظهارداشت: با آسفالت ۴.۵ کیلومتر از لایه دوم باقیمانده ، عملیات اجرایی این پروژه در حوزه استحفاظی استان اردبیل پایان یافت و این مسیر از راه با مشخصات راه اصلی در اختیار خودروهای عبوری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار جهت افزایش دوام آسفالت راه در مقابل شرایط سخت جوی و بارندگی برف از روش تثبیت سیمان در زیرسازی پروژه تبدیل راه فرعی به اصلی خلخال - اسالم استفاده شده ،  گفت: برای اجرای این روش در سطح ۱۶.۵ کیلومتر از مسیر راه‌های خلخال - اسالم و پونل ۳۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: با تامین اعتبار عملیات اجرایی تبدیل باقیمانده راه فرعی به اصلی در مسیر گردنه برف‌گیر الماس تا پایان حوزه استحفاظی شهرستان خلخال اجرا خواهد شد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تالش نیز گفت : اعتبار اولیه برای اجرای ۱۰ کیلومتر از مسیر ارتباطی اسالم - خلخال در حوزه استحفاظی استان گیلان تامین شد.

غلامحسین بختشاهی اظهارداشت: امسال ۴۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی سازمان متبوع، برای روکش آسفالت ۱۰ کیلومتر از مسیر اسالم - خلخال در حوزه استحفاظی استان گیلان تامین شده‌ است.