سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

استکبار جهانی در پشت پرده مذاکرات راه نفوذ به ایران را دنبال می‌کند - خبر

 

 

استکبار جهانی در پشت پرده مذاکرات راه نفوذ به ایران را دنبال می‌کند

استکبار جهانی در پشت پرده مذاکرات راه نفوذ به ایران را دنبال می‌کند

استکبار جهانی در پشت پرده مذاکرات راه نفوذ به ایران را دنبال می‌کند

حجت‌الاسلام سید محسن محسنی خطیب نماز جمعه این هفته شهر خلخال با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان نیروی دریایی اظهار کرد: رهبر معظم فرمودند مذاکره با آمریکا ممنوع است و مذاکره ملت ایران فقط در بحث هسته‌ای بوده و نه بحث‌های دیگر و دشمن در سایه این مذاکرات قصد نفوذ به ایران را در سر دارد.

وی به درک غلط بعضی‌ها از مذاکرات اشاره کرد و گفت: مذاکرات امروز جهان معامله است و ما باید بدانیم امام حسین (ع) هیچوقت تن به ذلت نداد و با زیبرها و عمرسعدها وارد مذاکره و معامله نشد.

امام جمعه موقت خلخال به حمایت‌های استکبار جهانی از گروه‌های تکفیری و تروریستی اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر با برنامه‌ریزی کشورمان و حضور روسیه در منطقه موقعیت گروه تکفیری و تروریستی داعش به خطر افتاده است.

محسنی با اشاره به فاجعه خونبار منا بیان کرد: دولت آل سعود از عقل سالم و کفایت لازم برخوردار نیست چرا که بیماری قدرت و شهوت سران این کشور را در برگرفته و آنها به دور از هرگونه عقلی دست به جنایات مختلف در کشو ر یمن زده که بی‌مسئولیتی و بی‌کفایتی آنان و به بار آمدن فاجعه منا قلب مسلمین جهان را به درد آورده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود سالروز شهادت پنجمین شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی را تسلیت گفت و با یادآوری روز نابینایان ادامه داد: به این قشر از جامعه نباید بی‌تفاوت بود و روشندلان جامعه با عمق وجود با پروردگار خود در ارتباط هستند.

امام جمعه موقت خلخال از حضور ارزشمند دولت در انتقال اجساد جانباختگان و مردم در تشییع پیکرهای جانباختگان منا تقدیر کرد.

محسنی همچنین به فرارسیدن ماه محرم ماه عزای حسینی اشاره کرد و گفت: مراسم استقبال از محرم روز 20 مهر راس ساعت 20 شب در مسجد جمعه خلخال با حضور عاشقان ولایت و امامت با عنوان شمیم محرم برگزار خواهد شد.

وی در پایان بخش سخنان خود وظیفه امروز خانواده و جامعه را سنگین دانست و بر لزوم توجه خانواده‌ها به مسائل فرهنگی خانواده تاکید کرد و یادآؤر شد: ترویج غیرت دینی یکی از مسائل مهم امروز کشور ماست و باید جامعه و مردم به این اصل توجه بیشتری داشته باشد تا فرزندان در مقابل آسیب‌های دشمنان مصون بمانند.