سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

استکبار ترویج چهره خشن از اسلام را مد نظر دارد - خبر

 

 

استکبار ترویج چهره خشن از اسلام را مد نظر دارد

استکبار ترویج چهره خشن از اسلام را مد نظر دارد

استکبار ترویج چهره خشن از اسلام را مد نظر دارد

حجت‌الاسلام اکبر قیامی عصر امروز در نشست هیئت‌ امنای مساجد و محلات شهر اردبیل اظهار کرد: اوقاف و امور خیریه استان اردبیل برنامه‌های مختلفی را در امامزاده‌ها برگزار می‌کند و هیئت امنای این اماکن متبرکه آمادگی کامل برای میزبانی عزاداران را دارند.

وی تصریح کرد: این برنامه‌ها با محوریت امامزاده‌ها و بقاع متبرکه شامل عزاداری بر پایه دستجات سینه‌زنی و زنجیرزنی در دهه اول و دوم محرم، دعوت از خطبا و روحانیان از شهر مقدس قم و روحانیان بومی و مبلغان دینی برای حضور در امامزاده‌ها و اماکن مقدس است که از این هفته این برنامه‌ها آغاز می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: این آیین‌ها با هدف ترویج و توسعه مبانی ارزشی و اعتقادی است که قطعاً زمینه خوبی را فراهم می‌کند تا عزاداران و سوگواران در ماه محرم به همراه اقشار مختلف مردم از برنامه‌ها و آیین‌های مذهبی و سنتی استفاده کنند.

قیامی افزود: نیاز امروز جامعه در فضای افراطی‌گری و تلاش گروه‌های تکفیری برای مقابله با اسلام ناب و ایجاد انحراف در این مسیر تبیین حقیقی چهره اسلام ناب و ارزشی است که امیدواریم تحقق پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: انتظار می‌رود با محوریت امامزاده‌ها و بقاع متبرکه در دو ماه محرم و صفر برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شود تا زمینه آگاهی و بصیرت‌افزایی در جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگر فراهم آید.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل اضافه کرد: امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگر به ارزش‌ها و آرمان‌های مکتب الهی و مقدس اسلامی نیاز دارد و بازخوانی و حفظ فرهنگ عاشورا از ضروریات جامعه است.

وی ادامه داد: در ماه محرم انسان از پستی‌ها و رذیلت‌های مادی و دنیوی خلاصی پیدا کرده و به سمت رستگاری حرکت می‌کند و امروزه دنیا تشنه معارف اسلام و اهل بیت است و ما در نظام جمهوری اسلامی ایران در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که باید این دستاوردها را به دیگران انتقال دهیم.

قیامی در ادامه سخنان خود گفت: اگر امروز جامعه بشری تشنه معارف اهل بیت به ویژه مکتب امام حسین (ع) است از آن جهت است که اندیشه‌های پوچ و توخالی غرب دیگر جوابگوی خواسته‌ها و نیازهای بشری نیست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل افزود: هر چقدر نوآوری، زیبایی اخلاق، رفتار، سلوک و شایستگی‌های انسانی و اسلامی را جستجو کنیم همه در راه قرآن کریم و سیره پاک اهل بیت عصمت و طهارت مشاهده می‌شود و این می‌تواند نقطه سعادت‌بخش جامعه بشری، دینی، ارزشی و اعتقادی باشد.

وی نهضت سیدالشهدا (ع) را نهضتی بر گرفته از قرآن و دین دانست و تصریح کرد: امام حسین (ع) نامه‌ای هنگام خروج از مدینه و در زمان وداع با برادرش محمد بن‌حنفیه برای وی نوشت و هدف از حرکت خویش را چنین بازگو کرد: «من نه از روی سرمستی و گستاخی و نه برای فساد و ستمگری حرکت کردم‎ بلکه تنها برای طلب اصلاح در امت جدم حرکت کردم، می‎خواهم امر به معروف و نهی از منکر کنم و به سیره جدم و پدرم علی‌بن ‌ابیطالب عمل کنم.»

این مسئول در پایان بیان کرد: انتظار می‌رود با محوریت امامزاده‌ها و بقاع متبرکه در دو ماه محرم و صفر برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شود تا زمینه آگاهی و بصیرت‌افزایی در جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگر فراهم آید.