سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

استکبار به جنگ تمام‌عیار قومی در منطقه دامن می‌زند - خبر

 

 

استکبار به جنگ تمام‌عیار قومی در منطقه دامن می‌زند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: استکبار جهانی و بدخواهان انقلاب اسلامی در ادامه جنگ‌افروزی خود در منطقه با تغییر تاکتیک جنگ تمام عیار نظامی و سیاسی را به جنگ قومی تبدیل کرده است.

استکبار به جنگ تمام‌عیار قومی در منطقه دامن می‌زند

آیت‌الله سید حسن عاملی شامگاه چهارشنبه در دیدار با فرماندهان ارتش در آستانه 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در اردبیل اظهار کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی آرامش و ثبات حضورشان را در منطقه در سایه ناامنی کشورهای خاورمیانه می‌دانند و از همین رو با تحریک و شکل دادن گروه‌ها و قوم‌های مختلف سعی دارند نوعی نزاع منطقه‌ای و قومیتی را بین شیعه و سنی به وجود آورند.

وی گفت: استکبار جهانی و بدخواهان انقلاب اسلامی در ادامه جنگ‌افروزی خود در منطقه با تغییر تاکتیک جنگ تمام عیار نظامی و سیاسی را به جنگ قومی تبدیل کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: استکبار جهانی با ناامیدی از اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران در صحنه ضربه زدن به حقانیت این کشور ارزشی سعی می‌کند تا به اشکال مختلف  به ویژه با ناامن کردن کشورهای منطقه علیه جمهوری اسلامی ایران تحرکاتی را به انجام برساند که تاکنون این تحرکات علیه جمهوری اسلامی ایران نتیجه عکسی را داده است.

وی هدف آمریکا را از تولید و حمایت داعش تنها ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و افزود: نیروهای مقتدر و با صلابت جمهوری اسلامی ایران امروز هزاران کیلومتر دورتر از مرزها دفاع جانانه‌ای را از امنیت پایدار این مرز و بوم انجام می‌دهند.

عاملی به شاکله ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان نیروی قابل اعتماد و مردمی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: ارتش امروز به نیروی با اعتماد و مقتدر نظام که همواره در خط ولایت حرکت می‌کنند تبدیل شده است.

وی صلابت و اقتدار ارتش را در سایه اعتماد مردم و حضور مقتدرانه در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف توصیف کرد و گفت: به واسطه نیروهای مسلح مردمی و ولایت‌مدار جمهوری اسلامی ایران امروز در اوج اقتدار و صلابت قرار دارد هر چند که اطراف ما را دشمن پرآشوب کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل بزرگترین سرمایه ارتش را اعتماد واقعی مردم به این نیروی مخلص توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در اوج صلابت، عزت و شجاعت قرار دارد.

در ابتدای این دیدار فرمانده تیپ 40 ارتش با یادآوری اینکه دست متجاوزان به خاک جمهوری اسلامی ایران را  از اصل و بن قطع می‌کنیم، گفت: دشمن حتی جرأت نگاه چپ به جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر محمد مختاری‌فر عنوان کرد: صلابتی که امروز نیروهای مسلح از آن برخوردار است به واسطه ولایتمداری و ارزشی بودن این نیروها است که لحظه‌ای از آن غفلت نکردند.