رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

استقرار 3 کارخانه با اشتغالزایی بیش از 6 هزار نفر در نمین - خبر

 

 

استقرار 3 کارخانه با اشتغالزایی بیش از 6 هزار نفر در نمین

نماینده مردم اردبیل ، نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: 3 کارخانه با سرمایه گذاری بالغ بر 4 هزار میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی نمین استقرار می یابد.

استقرار 3 کارخانه با اشتغالزایی بیش از 6 هزار نفر در نمین

به گزارش خبرگزاری صداوسیما رضا کریمی در جلسه بررسی مشکلات شهرستان نمین که با حضور تعدادی از مدیران کل استانی برگزار شد، با اعلام این خبر افزود: با استقرار کامل این 3 واحد تولیدی برای بیش از 6 هزار و 500 نفر زمینه اشتغال ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه استقرار ناحیه صنعتی جدید در منطقه ویلکیج به تصویب رسیده است گفت: کارخانه تولید لوازم خانگی ، تولیدکاغذ در 48 هکتار زمین همچنین واحدهای تولیدی بیو اتانول ، انبار سرد و فرآورده های سیب زمینی در حال انجام امور اداری برای استقرار در استان اردبیل هستند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی نیز در این جلسه گفت :با هزینه ای بالغ بر 25 میلیارد ریال 160 هزار هکتار از اراضی کشاورزان تا پایان سال رفع تداخل شده و به صاحبان آنها در سطح استان برگشت داده می شود.
نیکشاد ادامه داد :در سال جاری 16 طرح تولیدی و فرآوری در حوزه مرغ و دام با هزینه ای بالغ بر 80 میلیارد ریال دوباره احیا شده و به چرخه تولید بازگشته است.