رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

استقرار پایگاه‌های سیار اهدای خون "تاسوعا" و "عاشورا" در اردبیل - خبر

 

 

استقرار پایگاه‌های سیار اهدای خون "تاسوعا" و "عاشورا" در اردبیل

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: پایگاه‌های سیار اهدای خون در روز‌های تاسوعا و عاشورا در اردبیل استقرار می‌یابند.

استقرار پایگاه‌های سیار اهدای خون
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های دهه نخست محرم در اردبیل گفت: با همکاری و تعامل اداره کل اهدای خون استان پایگاه‌های سیاری برای انتقال خون در روزهای تاسوعا و عاشورا در سطح شهر اردبیل استقرار می‌یابد.
 
او با اشاره به نزدیک شدن ایام سوگواری سالار شهیدان و سابقه حضور پرشور عزاداران حسینی در ایام محرم در مراکز خونگیری استان افزود: با حمایت این اداره کل در سالهای گذشته روند خونگیری در پایگاههای سیار انتقال خون در استان اردبیل به خوبی پیشروی کرده است که انتظار می‌رود امسال نیز شاهد برگزاری منسجم این برنامه در سطح استان باشیم.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل تصریح کرد: خوشبختانه بین اداره کل انتقال خون و اوقاف در زمینه خیرات عمومی مشترکاتی وجود دارد، و از جایی که اهدای خون یک نوع خیرات از جان می‌باشد این فرهنگ خداپسندانه بایستی در سطح جامعه به فرهنگی زیبا تبدیل شود.
 
ستوده از تهیه و امضای تفاهم نامه همکاری میان دو اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و اداره کل انتقال خون اردبیل خبر داد و گفت: طبق روال هرساله یک پایگاه سیار انتقال خون در میدان عالی قاپوی اردبیل و در محل تعزیه و عزاداری مردم متدین استان در روزهای تاسوعا و عاشورا مستقر می‌شود.
 
مدیرکل انتقال خون استان نیز اظهار کرد: پایگاه ثابت انتقال خون استان واقع در جنب بیمارستان فاطمی اردبیل همه‌روزه از عزاداران حسینی استان جهت انتقال خون و فرآورده‌های خونی به گرمی استقبال می‌کند.
 
دژکام گفت: طبق توافق دو اداره کل اوقاف و انتقال خون استان با همکاری دو جانبه سعی بر استمرار امر خیر انتقال خون در دهه نخست محرم و ایام سوگواری سیدالشهدا می‌باشد.