سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

استقرار اکیپ های مقابله با آتش سوزی های احتمالی مزارع گندم در بیله سوار - خبر

 

 

استقرار اکیپ های مقابله با آتش سوزی های احتمالی مزارع گندم در بیله سوار

فرماندار شهرستان بیله سوار از استقرار اکیپ مقابله با آتش سوزی های احتمالی مزارع گندم در 7 نقطه از شهرستان بیله سوار خبر داد.

استقرار اکیپ های مقابله با آتش سوزی های احتمالی مزارع گندم در بیله سوار

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسن قبادی، فرماندار بیله سواراظهار کرد: امسال برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به مزارع گندم این شهرستان اقدامات پیشگیرانه بکار گرفته شده و در 7 نقطه از شهرستان اکیپ مقابله با آتش سوزی های احتمالی مستقر و حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال بیش از 180 هزار تن گندم از مزارع شهرستان برداشت شود گفت: تمهیداتی اتخاذ شده و پایگاهها در بیله سوار، روح کندی، اراضی پمپاژ 8 و  فولادلو، خلیفه لو، سه راه خروسلو و مایه دره سی بصورت آماده باش مستقر شده اند تا در صورت وقوع حادثه‌ ای اقدامات سریع انجام دهند.

فرماندار بیله سوار افزود: گروه مستقر جهت مهار آتش سوزی های احتمالی مزارع متشکل از 30 دستگاه تراکتور، 6دستگاه گریدر و چند دستگاه آتش‌نشانی بوده و در کنار این گروه مردم نیز همکاری لازم را خواهند داشت.

قبادی با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما و همچنین برداشت محصول و فراهم بودن شرایط برای وقوع آتش سوزی در عرصه های طبیعی و زمین های کشاورزی، گفت: هوشیاری و آمادگی مردم و مسوولان برای مقابله با این حوادث ضروری است و این مقابله ها منحصر به اعضای ستاد بحران شهرستان نمی شود.

وی با تاکید بر لزوم خودداری کشاورزان از آتش زدن کاه و کلش در مزارع پس از برداشت محصول اظهار کرد: از کشاورزان و گندم کاران انتظار می‌رود حداقل به مدت یک هفته در کنار زمین ‌های زراعی خود مستقر بوده و هوشیاری لازم را در این زمینه داشته باشند تا فصل برداشت تمام شود و بتوانند محصولات خود را بدون وارد آمدن خسارت برداشت کنند.

فرماندار بیله سوار عنوان کرد: تعداد 11 مرکز خرید گندم کشاورزان در شهرستان فعال بوده و از پنجم خرداد ماه گندم کشاورزان راخریداری می کنند که تاکنون مشکل خاصی در فرایند خرید این محصول مشاهده نشده است.