جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

استقبال کم سرمایه‌گذاران برای تکمیل شبکه‌های آبیاری - خبر

 

 

استقبال کم سرمایه‌گذاران برای تکمیل شبکه‌های آبیاری

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: در تکمیل شبکه‌های آبیاری چندان رغبتی از سوی سرمایه‌گذاران را با استفاده از روش بی.او.تی شاهد نیستیم.

استقبال کم سرمایه‌گذاران برای تکمیل شبکه‌های آبیاری

داوود نجفیان عصر امروز در جلسه واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی در اردبیل اظهار کرد: ما در تکمیل شبکه دو سد کوثر و سبلان در ردیف 18 شبکه اجرایی کشور سعی می‌کنیم از ظرفیت فاینانس استفاده کنیم چرا که از طریق فاینانس چین به راحتی می‌توانیم شبکه‌های آبیاری این سدها را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

وی تصریح کرد: ‌در قالب ماده 27 واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی شرکت آب منطقه‌ای دو الی سه پروژه توسعه‌ای در بخش احداث مجتمع‌های آبگرم را در اولویت قرار داده به طوریکه ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت فراهم شده به شرط اخذ سند مالکیت و رفع موانع قانونی در اجرای این مجتمع‌های آبگرم از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: ما شش پروژه را به روش بی.او.تی و یا بیع متقابل اجرا می‌کنیم که از جمله آنها پروژه‌های آبرسانی به اردبیل، خلخال و مشگین‌شهر است که در این زمینه برخی پروژه‌ها نیز به سرعت در حال انجام است.

نجفیان در مورد اجرای پروژه عظیم آبرسانی به اردبیل و تکمیل برج آبگیر افزود: مهمتر از این بخش‌ها احداث تصفیه‌خانه جدید به همراه خط انتقال با استفاده از روش بی.او.تی است که سعی می‌کنیم در تأمین منابع مالی از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی در مورد اجرای پروژه انتقال آب از چشمه گورگور به شهر اردبیل و سرعین بیان کرد: مراحل مختلف اجرای این پروژه با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی انجام شده تا با اخذ مجوز از وزارت نیرو بتوانیم این پروژه را به عنوان پدافند غیر عامل در تأمین آب شرب اردبیل به سرانجام برسانیم.