حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۸

استقبال شهروندان اردبیلی از کاروان سفیران تبریز 2018 - خبر

 

 

استقبال شهروندان اردبیلی از کاروان سفیران تبریز 2018

کاروان سفیران تبریز 2018 به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام از سوی شهروندان اردبیلی مورد استقبال قرار گرفت.

استقبال شهروندان اردبیلی از کاروان سفیران تبریز 2018

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در مراسم استقبال از کاروان سفیران تبریز 2018 این رویداد را فرصتی جهت تقویت مودت و وحدت بین استان ها عنوان کرد.

وی با اذعان به قابلیت های گردشگری استان های مختلف کشور اضافه کرد: حضور کاروان سفیران تبریز 2018 در شهرهای مختلف همچنین فرصتی برای معرفی قابلیت های فرهنگی و تاریخی و گردشگری استان ها فراهم می سازد.

وی این رویداد فرهنگی را به فال نیک گرفت و تاکید کرد: با وجود اینکه تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شده اما در سایه این مهم فرصتی برای معرفی توانمندی سایر استان ها نیز فراهم شده است.

در این مراسم شهردار اردبیل نیز میزبانی از کاروان سفیران تبریز 2018 را افتخاری برای مردم اردبیل دانست.

حمید لطف اللهیان با اشاره به اینکه اردبیل به عنوان پاره تن آذربایجان همواره با آغوش باز از گردشگران داخلی و خارجی خود استقبال کرده است، اضافه کرد: حضور سفیران تبریز 2018 فرصتی برای معرفی توانمندی گردشگری، فرهنگی و تاریخی این استان است.

وی با اذعان به اینکه غنای تاریخ و فرهنگ آذربایجان بر هیچ کس پوشیده نیست، ادامه داد: آذربایجان مهد پیدایش قهرمانان و مفاخر ملی از جمله باباخان، باقر خان، ستارخان، صائب تبریزی، شهریار و شهیدان باکری و یسری است.

به گفته لطف اللهیان، اردبیل نیز به عنوان بخشی از آذربایجان از غنای تاریخی و فرهنگی قابل توجه برخوردار بوده و همواره در توسعه آذربایجان نقش آفرینی کرده است.

گفتنی است در این مراسم با استقبال گسترده شهروندان، گروه های موسیقی از استان های اردبیل و آذربایجان شرقی به اجرای برنامه پرداختند.