جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

استفاده از ماسک برای همه افراد ضروری نیست - خبر

 

 

استفاده از ماسک برای همه افراد ضروری نیست

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل گفت: استفاده از ماسک برای همه افراد عادی که بیمار نیستند، ضروری نیست.

استفاده از ماسک برای همه افراد ضروری نیست

دکتر قدرت اخوان اکبری روز یکشنبه افزود: فقط نیروهای مستقر در بیمارستان‌ها ، بیماران مشکوک و افراد دارای سرماخوردگی باید از ماسک استفاده کنند تا از ابتلا به ویروس و یا شیوع آن جلوگیری شود.

وی با اشاره به اصول استفاده صحیح از ماسک بیان کرد: ماسک نباید بیش از ۲ ساعت مورد استفاده قرار گیرد، چون خود باعث بروز بیماری‌های دیگر می‌شود.

اخوان‌اکبری ادامه داد: ماسک یکبار مصرف بوده و بلافاصله ماسک استفاده شده باید به شیوه اصولی در سطل‌های زباله معدم شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: در حال حاضر به دلیل تقاضای زیاد ماسک در استان ۶ هزار عدد ماسک به داروخانه‌های شبانه‌روزی استان تزریق شده است.

وی ضدعفونی اماکن عمومی، منازل و سطوح میز و صندلی را از جمله بهترین روش‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: با یک درصد محلول سفیدکننده که با آب مخلوط شود می‌توان مکان ها را ضدعفونی کرد و نیازی به استفاده بیش از حد از این مواد نمی‌باشد.

اخوان‌اکبری با اشاره به علایم و عوارض ویروس کرونا گفت: این ویروس سریع‌تر از آنفلوآنزا شیوع دارد ولی مرگ و میر ناشی از این ویروس کمتر از آنفلوآنزا می‌باشد.

وی ادامه‌داد: این ویروس راه هوایی و تنفسی را درگیر می‌کند و بیشتر افرادی که دارای بیماری‌های تنفسی ، قلبی ، دیابت و افراد سالخورده که قوای جسمانی ضعیفی دارند، زودتر مبتلا می‌شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اردبیل با بیان اینکه جای بروز هیچ گونه اضطراب و استرس نیست، افزود: این بیماری به دلیل نداشتن واکسن همه را مضطرب کرده وگرنه هر فرد عادی که از سلامت برخوردار است، به این بیماری مبتلا نمی‌شود.