سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در ترویج فرهنگ کتابخوانی - خبر

 

 

استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در ترویج فرهنگ کتابخوانی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان استفاده می‌شود.

استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در ترویج فرهنگ کتابخوانی

پروانه رضا‌قلی‌زاده ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی با سازمان‌های مردم نهاد استان اردبیل اظهار کرد: بسیاری از مسائل اجتماعی و اقتصادی ریشه در عدم آگاهی افراد جامعه دارد لذا کتاب و کتابخوانی نقش بسزایی در راستای ارتقاء سطح فرهنگ جوامع بشری ایفا خواهد کرد.

وی با اشاره به نقش کتابخانه‌ها به عنوان مراکز فرهنگی در جامعه، بیان کرد: بعد از آموزش و پرورش کتابخانه‌ها به عنوان دستگاه فراگیر در سطح استان به شمار می‌روند و هم اکنون ۷۹ کتابخانه در سطح استان در حال  فعالیت است‌.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به تأکید نماینده ولی فقیه در اردبیل برای استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در راستای گسترش  فرهنگ کتاب و کتابخوانی خاطر نشان کرد:از ایده‌ها و برنامه‌های پیشنهادی سازمان‌های مردم نهاد استان در زمینه افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی که مطابق با وظایف درج شده در اساسنامه فعالیت آنان باشد حمایت می‌کنیم.

رضا‌قلی‌زاده از وجود ۱۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های سطح استان خبرداد و افزود: بستری مناسب برای افراد اهل مطالعه در کتابخانه‌ها فراهم شده است که در صدد بهبود شرایط مطالعه و بروزرسانی هرچه بهتر کتب موجود برای علاقه‌مندان این حوزه هستیم.

وی معرفی سرمایه‌های اجتماعی ونخبگان استان را از جمله برنامه‌های مهم اداره کل کتابخانه‌های استان اردبیل  دانست و گفت: اجرای هرچه بهتر این برنامه‌ها با همکاری سازمان‌های مردم نهاد،کانون‌های فرهنگی و سایر ارگان‌های مرتبط میسر خواهد بود. 

 مدیرکل کتابخانه‌های استان اردبیل با اشاره به فرا رسیدن هفته کتاب، تصریح کرد: ۲۳ الی ۳۰ آبان ماه ، هفته کتاب و کتابخوانی نام‌گذاری شده که در طول این هفته شاهد برگزاری برنامه‌های مختلف در سطح استان خواهیم بود.