جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در توسعه شرکت‌های دانش بنیان - خبر

 

 

استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در توسعه شرکت‌های دانش بنیان

استاندار اردبیل از استفاده پارک علم و فن آوری در توسعه شرکت‌های دانش بنیان و راه اندازی کارخانه نوآوری خبر داد.

استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در توسعه شرکت‌های دانش بنیان

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل امروز در جلسه کارگروه اشتغال تخصصی استان اردبیل گفت: دانشگاه های اردبیل به جهت کاهش دانشجو و افزایش صندلی خالی به سمت کارآفرینی حرکت می کنند و باید از ظرفیت این فضا برای کاهش بیکاری در استان استفاده کرد.

او با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی گام مهمی در راه اندازی زمینه کسب و کار برداشته است افزود: پارک علم و فن آوری استان و دانشگاه آزاد اسلامی با تعامل و تفاهم می توانند با پشتیبانی همدیگر از ظرفیت فضای موجود و اساتید دانشگاه ها در کاهش عوامل بیکاری و راه اندازی فضای کسب و کار به توسعه اقتصادی استان کمک کنند.

بهنام جو همچنین در رابطه با آمار اشتغال شهرستان اردبیل گفت: طبق آمار برای شهرستان اردبیل در سال ۹۸ بیش از ۲۰درصد افزایش اشتغال نسبت به پارسال تعهد شده بود که خوشبختانه با تلاش و پیگیری دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در بخش های مختلف درصد قابل توجهی محقق شده است.

او با بیان اینکه ۲۰ دستگاه اجرایی در رابطه با اشتغال درگیر هستند افزود: بیشترین اشتغال در بخش صنعت و کشاورزی بوده باید تا ۱۴۰۰ برای کاهش بیکاری در شهرستان اردبیل شاخص مناسبی تعریف کنیم.

استاندار اردبیل ادامه داد: در سفر رییس جمهور به استان اردبیل تسهیلات و اعتبار خوبی برای در نظر گرفته شده است و دستگاه های اجرایی نیز باید از ظرفیت تسهیلات ارزان قیمت کمیته امداد باید بهره مند شوند.

او تلاش دستگاه های اجرایی در ایجاد اشتغال را مثبت ارزیابی کرد و افزود:چنانچه بخواهیم در شهرستان اردبیل بیشتر از ظرفیت اشتغال ایجاد کنیم در پایان ۱۴۰۰باز بیش از ۱۰هزار نفر بیکار در این شهرستان مازاد داریم.

بهنام جو با اشاره به اینکه همه باید در توسعه استان و شهرستان با تعامل تلاش کنیم گفت: شرایط حاکم اقتصادی باعث شده تلاش بیشتری در جهت ایجاد اشتغال و رفع بیکاری با تکیه بر توانایی های داخلی داشته باشیم.

رییس شورای اشتغال استان اردبیل تصریح کرد: اهداف ما در برگزاری جلسه کارگروه اشتغال شناسایی و احصای ظرفیت ها در بخش های مختلف و ارایه راهکار مناسب جهت تسهیل و تسریع در روند ایجاد اشتغال پایدار است که نباید از آن غافل باشیم.