جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه اشتغال مددجویان - خبر

 

 

استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه اشتغال مددجویان

استاندار اردبیل گفت: حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای رونق‌بخشی به اشتغال مددجویان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار دارد.

استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه اشتغال مددجویان

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل صبح امروز در بازدید از زندان مرکزی اردبیل اظهار داشت:  حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای رونق‌بخشی به اشتغال مددجویان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار دارد و در این زمینه انتظار می‌رود مسئولان اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به این که کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها نیازمند عزم همه مدیران، دستگاه‌های اجرایی و آحاد مردم است افزود: اگر بتوانیم در این زمینه پیشگام عمل کنیم به طور حتم نتایج و خروجی‌های مثبت آن را در بسیاری از ابعاد مشاهده خواهیم کرد که از مهم‌ترین آن می‌توان به کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین خانواده‌های زندانیان اشاره کرد.

استاندار اردبیل گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی، فرهنگی، تربیتی و حرفه‌آموزی به منظور توانمندسازی زندانیان در دستور کار قرار داده شده و تلاش بر این است که در این زمینه اقدامات مناسبی انجام داده شود تا بتوانیم شاهد اشتغال و خودکفایی زندانیان در جامعه پس از آزادسازی آنان باشیم.

بهنامجو اظهار کرد: انتقال زندانیان جرایم مواد مخدر به اردوگاه کاردرمانی در سال آینده از مواردی است که تحقق می‌یابد و تمام تلاش خود را برای تامین اعتبارات لازم به منظور تکمیل این پروژه در دستور کار قرار داده‌ایم تا بتوانیم به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

وی ایجاد یک هزار و 200 فرصت شغلی در زندان را فرصتی برای ادامه این اشتغال پس از آزادی دانست و تصریح کرد: کاهش جرائم کیفری و بهبود وضعیت آسیب‌های اجتماعی نیازمند فرهنگ‌سازی مناسب و عزم جدی است که در این زمینه تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید نهایت همکاری و مشارکت را با ما داشته باشند که امید داریم به واسطه ایجاد اشتغال پایدار، استفاده از ظرفیت جذب سرمایه‌گذار و تحرک بیشتر مردم منطقه با اشتغال‌زایی بیشتر شاهد کاهش آمار زندان باشیم.