سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

استفاده از تولیدات محلی در لیگ استانی اردبیل - خبر

 

 

استفاده از تولیدات محلی در لیگ استانی اردبیل

رئیس هیأت فوتبال استان اردبیل گفت: ما در لیگ سال‌جاری از توپ و سایر امکانات ورزشی محلی و تولید شده در استان در لیگ‌های رده‌های سنی مختلف استفاده می‌کنیم.

استفاده از تولیدات محلی در لیگ استانی اردبیل

صمد نوتاش عصر امروز در جریان بازدید از شرکت طنین پیک سبلان در شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل اظهار کرد: ما امروز خوشحال هستیم که در سال مزین به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از کارخانه‌ای بازدید می‌کنیم که تولیدات آن شهره کشوری و حتی فرامرزی پیدا کرده است.

وی با قدردانی از تلاش خانواده مهدی‌زاده در راه‌اندازی کارخانه طنین پیک سبلان تولیدکننده توپ‌های استاندارد در اردبیل تصریح کرد: ما با دعوت از عباس ترابیان دبیر کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال برای بازدید از این کارخانه در صدد معرفی محصولات این کارخانه برای استفاده در تیم‌های ملی فوتبال، فوتسال و ساحلی هستیم تا تیم ملی از محصولات این شرکت و کارخانه استفاده کند.

رئیس هیأت فوتبال استان با اشاره به تولید با کیفیت انواع توپ‌ها در این کارخانه و ضرورت حمایت از این تولید بومی و داخلی گفت: ما لیگ سال‌جاری خود را در رده‌های سنی مختلف با توپ کارخانه طنین پیک سبلان آغاز می‌کنیم که امیدواریم مدارس فوتبال نیز از محصولات این کارخانه بهره‌مند شوند.

نوتاش حمایت از این واحد تولیدی را یکی از رویکردهای هیأت فوتبال استان در مذاکره با سایر هیأت‌ها و حتی فدراسیون اعلام کرد و افزود: امیدواریم در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با این حرکت‌های حمایتی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی، استان در حوزه تولید محصولات ورزشی روی پای خود بایستد.

در جریان این بازدید مدیرعامل شرکت طنین پیک سبلان اردبیل نیز با بیان اینکه برای راه‌اندازی این کارخانه ریالی تسهیلات گرفته نشده و همپای سایر کارخانه‌های تولیدکننده توپ‌های ورزشی ما نیز مطابق با آخرین استانداردهای فیفا تولید محصول را انجام داده و صادرات به کشورهای مختلف به انجام می‌رسد، بیان کرد: محصول تولیدی در این کارخانه تا 10 برابر توپ‌های چینی کیفیت دارد و ما با تولید کیفی جلوی واردات بی‌کیفیت توپ را به کشور گرفته‌ایم.

وفا مهدی‌زاده اضافه کرد: ما در حال حاضر علاوه بر صادرات به استان‌های مختلف محصولات این کارخانه را با برند بیتا به کشورهای عراق، ترکیه و آذربایجان نیز صادر می‌کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم با بازدیدی که دبیر کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال از این کارخانه با همکاری رئیس و دبیر هیأت فوتبال استان اردبیل انجام دادند، بتوانیم شاهد عرضه محصولات به ویژه ارائه توپ‌های استاندارد به تیم‌های ملی فوتبال، فوتسال و حتی تیم‌های ساحلیمان باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این بازدید عباس ترابیان دبیر کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال به همراه صمد نوتاش رئیس هیأت فوتبال استان اردبیل از بخش‌های مختلف کارخانه تولید توپ شرکت طنین پیک سبلان بازدید کرده و از مراحل مختلف تولید محصولات این کارخانه مطلع شده و در جریان آن قرار گرفتند.