سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

استعدادیابی از 120 دانش‌آموز علاقمند به تیر و کمان - خبر

 

 

استعدادیابی از 120 دانش‌آموز علاقمند به تیر و کمان

رئیس هیأت تیراندازی با کمان استان اردبیل گفت: 120 دانش‌آموز علاقمند به رشته تیر و کمان در اردبیل استعدادیابی شده و سعی می‌کنیم توانمندی آنها را افزایش دهیم.

استعدادیابی از 120 دانش‌آموز علاقمند به تیر و کمان

سلمان منصوری اظهار کرد: سعی می‌کنیم در مراحل مختلف از بین این دانش‌آموزان 25 نخبه ورزشی تیر و کمان را شناسایی کرده و نسبت به معرفی آنها به عنوان استعدادهای برتر اقدام کنیم که این اقدام زمینه‌ای را فراهم خواهد کرد تا بیش از هر زمان دیگر بتوانیم ورزش تیر و کمان را که از رشته‌های مورد تاکید مکتب اسلام است در ارتقای سلامت جامعه مورد توجه قرار دهیم.

وی گفت: ما این کار را با همکاری آموزش و پرورش و در دو مدرسه به صورت جداگانه برای پسران و دختران در قالب دوره‌های استعدادیابی برگزار می‌کنیم و تلاشمان بر این است تا از بین این استعدادها نفرات برتر را برگزینیم.

رئیس هیأت تیراندازی با کمان استان اردبیل گفت: 120 دانش‌آموز علاقمند به رشته تیر و کمان در اردبیل استعدادیابی شده و سعی می‌کنیم توانمندی آنها را افزایش دهیم.

منصوری تصریح کرد: قطعا این کار با آشنایی بیشتر با قوانین و مقررات رشته تیر و کمان انجام شده و نسبت به اعزام نفرات منتخب به مسابقات مختلف اقدام می‌کنیم.

وی با قدردانی از همراهی خوب مدارس به ویژه مدرسه پیشتازان علم و الکترونیک اردبیل که با این هیأت همکاری خوبی را داشتند، عنوان کرد: در سال‌های اخیر این همکاران ما بی‌ریا در شناسایی و معرفی استعدادهای ناب رشته تیر و کمان با هیأت همکاری می‌کنند.  

رئیس هیأت تیراندازی با کمان استان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر در شهر نمین و اردبیل به صورت تخصصی دوره‌های استعدادیابی تیر و کمان در حال برگزاری است که امیدواریم خروجی آن به شناسایی و معرفی استعدادها و توانمندی‌ها منجر شود.

منصوری یادآور شد: تعامل و همکاری‌های خوبی را با ورزش و جوانان استان و فدراسیون داریم به طوری که در اکثر رویدادهای تعامل و همکاری نمود عینی‌تری به خود گرفته است.

وی وجود اسپانسر و حامی تیم‌های تیر و کمان را یک ظرفیت خوب بیان کرد و افزود: انتظار ما این است تا یک شرایط متفاوت‌تر در توانمندی این رشته ورزشی را شاهد و ناظر بوده تا زمینه برای حرکت‌های موثر فراهم آید.

رئیس هیأت تیراندازی با کمان استان اردبیل با اشاره به حضور نماینده‌ای از این استان برای نشان دادن توانمندی‌های رشته تیر و کمان گفت: بارها به عنوان سرپرست تیم ملی در مسابقات خارج از کشور نظیر تایلند، قطر و کره جنوبی حاضر بودم و تجارب خوبی را با حضور در این رقابت‌ها به دست آوردم.

منصوری برگزاری جشنواره زمستانی گردشگری سرعین و عشایری بیله‌سوار که در آن فعالان این رشته مشارکت داشتند یادآور شد و گفت: مشارکت بیش از 2 تا 3 هزار نفر از علاقمندان به رشته تیر  و کمان در فضایی که برای علاقمندان به این رشته فراهم شده بود جالب توجه بوده به طوری که آموزش این رشته به همراه برگزاری یک مسابقه در کنار این رویداد فضای متفاوتی را به وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی از راه‌اندازی سایت تیر و کمان در مجموعه شورابیل خبر داد و افزود: امیدواریم با راه‌اندازی این سایت رشته تیر و کمان در مجتمع تفریحی و توریستی شورابیل بتوانیم زمینه رغبت و علاقمندی بیشتر مخاطبانمان را به خوبی فراهم کنیم.