سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

استان اردبیل پنج هزار موقوفه دارد - خبر

 

 

استان اردبیل پنج هزار موقوفه دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از وجود پنج هزار موقوفه و ۱۷۸ بقعه متبرکه در مناطق مختلف این استان خبرداد.

استان اردبیل پنج هزار موقوفه دارد
حجت‌الاسلام مهدی ستوده روز سه‌شنبه در مراسم اهدای کمک‌های مومنانه اظهارکرد: در قالب طرح  شهید حاج قاسم سلیمانی  اقلام معیشتی، بسته‌های فرهنگی، تجهیزات بهداشتی، غذای گرم، پوشاک و وسایل گرمایشی در بین نیازمندان توزیع می‌شود و بقاع شاخص استان در این طرح مشارکت دارند.
 
وی به تبدیل امامزاده‌ها به قطب فرهنگی اشاره کرد و افزود: امامزادگان عظیم‌الشان استان را باید به خوبی معرفی کرده و جایگاه رفیع آنها را تکریم کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه در استان اردبیل اقدامات مطلوبی در احیا و توسعه موقوفات صورت گرفته است، اضافه کرد: اردبیل یکی از استان‌های پاک در امر موقوفات محسوب می‌شود و به زودی شاهد سرمایه‌گذاری‌های خوبی در مسیر جهش تولید و اشتغال خواهیم بود.
 
حجت‌الاسلام ستوده همچنین با بیان اینکه بقاع متبرکه می‌توانند در توسعه و ترویج فرهنگ وقف نقش مهمی ایفا کنند، گفت: استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه می‌تواند در فراگیر شدن فرهنگ وقف مؤثر باشد.
 
او افزود: در آستانه سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و مزین به نام ۷۲ تن شهدای کربلا ، ۷۲ بسته معیشتی با همت و ستاد اجرایی فرماند امام خمینی (ره)  ، سپاه ناحیه نیر و گروه‌های جهادی این شهرستان جمع‌آوری شده که در بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از ویروس کرونا توزیع خواهد شد.