جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

استان اردبیل قطب تولید محصولات گلخانه‌ای کشور می‌شود - خبر

 

 

استان اردبیل قطب تولید محصولات گلخانه‌ای کشور می‌شود

سخنگوی کمیسیون عمران و نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: استان اردبیل با تلاش جهادی و انقلابی به قطب تولید محصولات گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود.

استان اردبیل قطب تولید محصولات گلخانه‌ای کشور می‌شود
صدیف بدری روز شنبه در جریان بازدید مدیران استانی از طرح‌های تولیدی و آبیاری تحت فشار شهرستان اردبیل افزود: حرکت اساسی از نظر تولید محصولات گلخانه‌ای در استان با شروع احداث شهرک گلخانه‌ای یک‌هزار و ۶۰۰ هکتاری آغاز شده و با ورود محصولات این واحدها، استان اردبیل به زودی قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور خواهد شد.
 
وی بیان‌‍کرد: در بازدید انجام شده از مجتمع گلخانه‎ای ۲۲ هکتاری روستای سامیان اردبیل مشاهده شد که بخش خصوصی با همت جهادی وارد عرصه تولید گلخانه‌ای شده و باید این گونه اقدامات به شکل جدی حمایت شود.
 
سخنگوی کمیسیون عمران و نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش‌بینی احداث ۳۵۰ هکتار گلخانه در استان در سال جاری اظهارداشت: استان اردبیل ظرفیت بالایی برای جهش تولید در عرصه کشاورزی دارد.
 
وی تنها دغدغه کشاورزان و مسوولان استان را تنظیم و ساماندهی بازار محصولات کشاورزی به خصوص تولیدات گلخانه‌ای ذکر کرد و ادامه‌داد: اگر دولت به صورت ویژه به تنظیم بازار توجه داشته باشد، عرضه محصولات کشاورزی مستمر شده و کشاورزان نیز متحمل زیان نخواهد شد.
 
بدری اضافه ‌کرد: استان اردبیل جزو پنج استان اول از نظر استعداد کشاورزی و جزو ۱۰ استان اول کشور از نظر تولید محصولات کشاورزی در شرایط فعلی است و با تلاش مسوولان و تولیدکنندگان کشاورزی، این استان می‌تواند جزو سه استان کشور از نظر تولید محصولات کشاورزی باشد.
 
وی با اشاره به اجرای طرح‌ مکانیزه شدن اراضی خرد در چهار هزار هکتار از اراضی شهرستان اردبیل و با امیدبخش خواندن اقدامات انجام شده برای فعال سازی طرح‌های راکد حوزه کشاورزی، بر حمایت از پروژه آبیاری سامانه نوین دشت اردبیل به منظور افزایش تولید محصولات کشاورزی تاکید کرد.