سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

استان اردبیل قطب تولید عسل در کشور است - خبر

 

 

استان اردبیل قطب تولید عسل در کشور است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: استان اردبیل قطب تولید محصول عسل بویژه از نوع 'عسل سبلان ' است.

استان اردبیل قطب تولید عسل در کشور است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خلیل نیکشاد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: ایستگاه پرورش ملکه زنبور عسل اردبیل از مراکز فعال در عرصه پرورش زنبور عسل محسوب شده و اقدامات مطالعاتی و تحقیقاتی ارزشمندی در آن صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه استان اردبیل قطب تولید زنبورو محصول عسل بویژه از نوع 'عسل سبلان ' می باشد، اظهارکرد: انجمن ملی زنبورعسل کشور در استان مستقر بوده و 16 کارخانه بسته بندی عسل نیز در آن فعال می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل همچنین تصریح کرد: استان اردبیل در زمینه اصلاح ژنتیک گونه های دامی اقدام های مهمی انجام می دهد ، ایستگاه گوسفند نژاد مغانه جعفرآباد با قدمت 58 سال و مرکز ملی پرورش شتر دوکوهانه جعفرآباد مغان از جمله مراکز تحقیقاتی معتبر بوده و به عنوان ذخیره ژنتیکی غنی محسوب و می بایست برای نسل های آینده حفظ و حراست شوند.

نیکشاد گفت: صنعت دامپروری استان اردبیل رتبه 9 کشوری را دارا بوده و در صورت سرمایه گذاری مناسب می تواند در این بخش گام های توسعه ای بیشتری نیز داشته باشد.
در این آیین ضمن قدردانی از زحمات مهندس معرفت آذری، مهندس نوبخت اژدری به عنوان سرپرست جدید معاونت بهبود تولیدات دامی این سازمان معرفی شد.