جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

استان اردبیل در تولید و تامین مواد ضد عفونی خودکفا است - خبر

 

 

استان اردبیل در تولید و تامین مواد ضد عفونی خودکفا است

استاندار اردبیل با اشاره به راه اندازی واحدهای تولید اقلام بهداشتی و افزایش ظرفیت کارخانه ها گفت: در این زمینه این استان به مرحله خودکفایی رسیده است.

استان اردبیل در تولید و تامین مواد ضد عفونی خودکفا است

اکبر بهنامجو روز دوشنبه در ارتباط تصویری با رییس‌جمهوری در واحد تولید ماسک n۹۵ شرکت الکترونیک پردازش سبلان افزود: استان از لحاظ مواد ضدعفونی کننده و محصولات بهداشتی بی‌نیاز شده است و هم‌اکنون دست‌کم امکان توزیع  ۲۵۰هزار ماسک در استان وجود دارد.

وی  با بیان اینکه لباس ایزوله برای کادر درمانی، کلاه و ماسک حرارتی در استان تولید می‌شود، بیان کرد: تا یک ماه آینده ۱۰ دستگاه تولید ماسک n۹۵ و سه لایه جراحی در این مجموعه تولیدی نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

به گفته وی، کارخانه تولید الکل طبی که اخیرا افتتاح شده  الکل مورد نیاز استان را تولید و در اختیار داروخانه ها قرار داده که  علاوه بر نیاز استانی به سایر استانها نیز ارسال می‌شود.
 بیمارستانهای استام  با آمادگی کامل برای درمان بیماران کرونایی شبانه روزی تلاش می کنند.

او اضافه کرد: در شرکت های دانش بنیان اردبیل کارهای زیر بنایی خوبی انجام شده که علاوه بر ساخت دستگاه تولید ماسک n۹۵T  اختراع ربات پرستاری، کابین ضدعفونی کننده ، دستگاه ضد عفونی کننده عابر بانک‌ها از جمله آن می‌باشد.

بهزاد کهنی مدیرعامل الکترونیک پردازش سبلان نیز در این ارتباط تصویری گفت: روزانه پنج هزار عدد ماسک در این واحد تولید می شود و در صورت حمایت می توان این رقم را  به  ۲۰هزار عدد در روز افزایش داد.

او اضافه کرد:  تا ۱۰ روز آینده روزانه۱۰۰هزار عدد ماسک سه لایه جراحی در این واحد تولید خواهد شد.