جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

استان اردبیل جزء استان‌های برتر کشور در مسکن مهر - خبر

 

 

استان اردبیل جزء استان‌های برتر کشور در مسکن مهر

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: استان اردبیل جزء استان‌های برتر کشوری در طرح مسکن مهر بوده و در این خصوص مورد تقدیر قرار گرفته است.

استان اردبیل جزء استان‌های برتر کشور در مسکن مهر

خلیل محبت‌خواه در جلسه شورای مسکن استان اردبیل که در سالن جلسات شیخ صفی استانداری برگزار شد، با ارائه گزارشی از وضعیت مسکن مهر استان اظهار کرد: سهمیه استان اردبیل در مسکن مهر 52 هزار و 738 واحد بوده که از این تعداد 41 هزار و 447 واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر احداث شده است.

وی افزود: یک هزار و 170 واحد باقی مانده که تا پایان سال جاری تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد و با اتمام این واحدها پرونده مسکن مهر استان اردبیل بسته خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل به جایگاه استان در سطح کشوری اشاره کرد و گفت: استان اردبیل جز استان‌های پیشرو و برتر کشوری در طرح مسکن مهر است.

وی تصریح کرد: از پنج پروژه احداث مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر استان سه مورد افتتاح و به بهره‌برداری رسیده در سال تحصیلی جدید مورد استفاده قرار گرفته و بقیه در حال اجراست.

محبت خواه در بخش دیگری از سخنان خود به ساخت مساجد پرداخت و عنوان کرد: هشت پروژه احداث مسجد در شهرک‌های مسکن مهر استان توسط راه و شهرسازی در حال اجرا بوده که از این تعداد هفت مسجد تکمیل و مورد بهره‌برداری اهالی ساکن در این شهرک‌ها واقع شده و یک مورد دیگر در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به انجام تعهدات از سوی راه و شهرسازی استان و تحویل شهرک‌های مهر به شهرداری‌ها، برابر توافقات انجام شده مقرر شد، شهرداری اردبیل قبل از شروع فصل سرما نسبت به اتمام آسفالت باقی مانده معابر و خیابان‌های شهرک‌های مهر اردبیل اقدام و روشنایی خیابان‌های اصلی در شهرک‌های مهر برابر ضوابط توسط شهرداری‌ها اجرا ‌شود.