رونق تولید ملی | جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸

استان اردبیل بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری دارد - خبر

 

 

استان اردبیل بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری دارد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری در سطح استان اردبیل وجود دارد.

استان اردبیل بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری دارد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: بیش از ۲ هزار جاذبه طبیعی، تاریخی و فرهنگی در سراسر استان اردبیل وجود دارد که توانسته بسته کامل و جامعی از سفر را موجب شود.
 
وی افزود: تا جایی که در سفر به اردبیل سلیقه تمامی اقشار و گروه‌ها تامین شده و اردبیل توانسته به یکی از مقاصد اصلی سفر در کشور تبدیل شود.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: به ویژه در سال‌های اخیر سفر گردشگران خارجی با افزایش همراه است و ما شاهد سفر‌های متعددی از گردشگران آذری، عراقی و ترک هستیم.
 
به گفته فلاحی میزان اقامت در مراکز اقامتی استان و میزان بازدید از جاذبه‌ها نشان می‌دهد که سفر‌های گردشگران خارجی افزایش یافته است.
 
وی تصریح کرد: این استان در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد سفر تبدیل شده و به ویژه در فصل تابستان با خیل عظیمی از سفر‌ها مواجه است که با دائمی شدن ستاد اجرایی خدمات سفر، خدمات ارائه شده با کیفیت بهتری ارائه می‌شود.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به آمادگی تمامی مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری استان جهت استقبال از مسافران تابستانی اشاره کرد و گفت: در هفته پاسداشت استان اردبیل از ۴ لغایت ۱۰ مرداد ماه نیز برنامه‌های فرهنگی متنوعی برای شهروندان و گردشگران پیش بینی شده است.