جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

استاندار : ۶۲ درصد زمین پادگان اردبیل فضای سبز و ابنیه گردشگری می‌شود - خبر

 

 

استاندار : ۶۲ درصد زمین پادگان اردبیل فضای سبز و ابنیه گردشگری می‌شود

استاندار اردبیل گفت: سهم خالص ساختمان‌های مسکونی ارتش بدون در نظر گرفتن شارع و خیابان ها از محل پادگان قدیمی در داخل شهر اردبیل ۳۸ درصد است و ۶۲ درصد بقیه فضای سبز و میدان و سایر ابنیه‌ گردشگری خواهد بود.

استاندار : ۶۲ درصد زمین پادگان اردبیل فضای سبز و ابنیه گردشگری می‌شود

اکبر بهنامجو اظهارداشت: انتقال این پادگان قدیمی به بیرون شهر ضروری است و وجود ارتش جهت ایجاد امنیت و کمک در بحران‌های احتمالی با استقرار در مکان مناسب‌تر برای استان اردبیل نیاز اساسی است. 

وی با بیان اینکه در نقشه قبلی مورد توافق ۱۳ درصد فضای سبز در نظر گرفته شده بود، افزود: به اتفاق رییس شورای شهر و شهردار اردبیل این نقشه رد و با پیگیری‌های فراوان یک نقشه جدید تهیه شد.

استاندار اردبیل تشریح‌کرد: در بحث پادگان یک سری الزامات وجود دارد که بنا به منویات مقام معظم رهبری پادگان‌ها باید از داخل شهر به بیرون انتقال داده شود و حق و حقوق ارتش نیز از محل پادگان محفوظ بماند.

وی با اشاره به اینکه ارتش برای ساخت پادگان جدید ارتش در بیرون شهر باید از منابع این مکان استفاده کند، افزود: برای راه‌اندازی مجدد پادگان پول کلانی لازم است که از محل تراکم این محل تامین می‌شود.

بهنامجو بیان‌کرد: برای تامین زمین مورد نیاز پادگان ارتش جلسات متعددی برگزار شده که خوشبختانه اعتبار لازم از محل سفر رییس‌جمهوری به استان اردبیل برای تملک زمین درنظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر این که استان اردبیل یک استان مرزی است، افزود: وجود پادگان ارتش با تمام قوا به منظور حفظ حریم و امنیت ضرورت دارد و همچنین استقرار این پادگان در استان به اقتصاد منطقه کمک می‌کند.

استاندار اردبیل گفت: با تعریض خیابان‌های اصلی در اطراف این پادگان مردم بیشترین بهره و سود خواهند برد و همچنین استفاده از فضای سبز و مناطق گردشگری نیز برای مردم میسر می‌شود.