جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

استاندار اردبیل: طرح جامع گردشگری دریاچه کشت و صنعت "مغان" تهیه می‌شود - خبر

 

 

استاندار اردبیل: طرح جامع گردشگری دریاچه کشت و صنعت "مغان" تهیه می‌شود

استاندار اردبیل گفت: طرح جامع دریاچه کشت و صنعت مغان با بهره‌گیری از تجارب جهانی و منطقه‌ای تهیه می‌شود.

استاندار اردبیل: طرح جامع گردشگری دریاچه کشت و صنعت

اکبر بهنام‌جو اظهار  داشت:  به‌عنوان یک ظرفیت مهم گردشگری طرح جامع دریاچه کشت و صنعت مغان با بهره‌گیری از تجارب جهانی و منطقه‌ای  تهیه می‌شود که بدون شک نقش مهم و اساسی در توسعه گردشگری منطقه به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به این که تلاش برای تحول گردشگری شهرستان پارس‌آباد با استفاده از ظرفیت این دریاچه حتمی است بیان کرد: انتظار ما از مسئولان و دستگاه‌های مربوطه این است تا تمام توان خود را برای استفاده از ظرفیت‌های استان به‌کارگیرند و با ارائه ایده‌های خلاقانه برای استان تحول‌آفرین باشند.
 

استاندار اردبیل گفت: اجرا و تهیه جامع گردشگری برای سایر ظرفیت‌ها نیز حائز اهمیت است که باید برنامه‌ریزی در این زمینه به نحو اساسی انجام شود تا زمینه و بستر رونق صنعت گردشگری در منطقه فراهم شود که اجرای این طرح در دریاچه شهید غفاری نیز از جمله این موارد است.

بهنام‌جو از لزوم احیای ویلاهای اقامتی در سطح استان نیز خبر داد و  تصریح کرد: ارائه خدمات به گردشگران باید به طور شایسته باشد که در این زمینه اهمیت به این موضوع نیز جزو اولویت‌های اساسی است و درصدد هستیم با برنامه‌ریزی لازم در این زمینه به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

وی اظهار کرد: حمایت از سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی و نیز کمک به آنان برای رونق‌بخشی به صنعت گردشگری استان یکی از اولویت‌های اساسی در استان است چرا که این مهم در تمامی ابعاد نیز نقش تاثیرگذار و مثبت به دنبال خواهد داشت.