جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

استاندار اردبیل: تعطیلی بازار برای حفظ سلامت آحاد جامعه ضروری است - خبر

 

 

استاندار اردبیل: تعطیلی بازار برای حفظ سلامت آحاد جامعه ضروری است

استاندار اردبیل گفت: تعطیلی مراکز تجاری و خدماتی غیرضروری موجب حفظ سلامتی و کاهش میزان انتقال ویروس کرونا است.

استاندار اردبیل: تعطیلی بازار برای حفظ سلامت آحاد جامعه ضروری است

اکبر بهنامجو افزود: برخی اصناف و بازاریان به صورت خودجوش و داوطلبانه برای تعطیلی واحدهای خود اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی بیان‌کرد: مردم باید برای حفظ سلامتی خود اقداماتی چون تعطیلی کسب و کار خود را  انجام دهند تا از عواقب وخیم‌تر بعدی جلوگیری شده و ویروس ضعیف و کنترل شود.

استاندار اردبیل گفت: دولت و دستگاه‌های امنیتی ، انتظامی و درمانی نیز همگام با عموم مردم در راستای کاهش نفوذ این ویروس در استان تلاش می‌کنند.

بهنامجو افزود: دستگاه‌های خدماتی چون آب، برق و گاز نیز از قطعی‌ها جلوگیری کرده و در دریافت مطالبات خود، مردم را مراعات می‌کنند.

وی از تلاش مسوولان و واحدهای تولیدی استان برای افزایش تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک خبر داد و گفت: با تامین سرمایه در گردش و تغییر خط تولید واحدها در هفته آینده مشکل کمبود این کالاهای بهداشتی نیز در استان رفع می‌شود.

بهنامجو اظهارداشت: همچنین در راستای جلوگیری از شدت یافتن شیوع این ویروس در استان مبادی ورودی استان کنترل شده و بیش از ۸۰ درصد عبور و مرور محدود می‌شود.

وی تاکید کرد: باید تا جایی‌که امکان دارد میزان رفت و آمد را کاهش داده و از افزایش مبتلایان به کرونا در استان بکاهیم.

استاندار اردبیل افزود: با اینکه امکانات درمانی در حد نیاز تامین می‌شود ، ولی تعداد پزشکان و پرستاران نمی‌تواند  پاسخگوی ورود خیل بیماران باشد.

وی رعایت فاصله با افراد را در جلوگیری از شیوع این ویروس بااهمیت دانست و گفت: با رعایت نکات ایمنی تا ۲۰ فروردین ماه از  پیک تاثیرگذاری این ویروس گذر خواهیم کرد.