جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

استاندار اردبیل بر ارزیابی زیست‌محیطی در طرح‌های جاده سازی و گردشگری تاکید کرد - خبر

 

 

استاندار اردبیل بر ارزیابی زیست‌محیطی در طرح‌های جاده سازی و گردشگری تاکید کرد

استاندار اردبیل با اشاره به اجرای طرح‌های راه‌سازی و گردشگری در مناطق طبیعی استان بر توجه لازم به موضوع ارزیابی زیست‌محیطی این طرح‌ها تاکید کرد.

استاندار اردبیل بر ارزیابی زیست‌محیطی در طرح‌های جاده سازی و گردشگری تاکید کرد
اکبر بهنامجو روز شنبه در نشست با فعالان و اساتید محیط زیست در خصوص طرح عمرانی کمربند سبز سبلان تصریح کرد: در کنار مسیرهای گردشگری نباید ساخت و ساز خدماتی و سایر صنوف ایجاد شود و تغییر کاربری در طبیعت چهره آن را مخدوش کند، مسیرهای گردشگری باید صرفا نقش ارتباطی  ایفا کنند زیرا  زیبایی و گردشگری طبیعت به بکر بودن آن است.
 
وی با  بیان اینکه اساتید در موضوع ثبت جهانی قله سبلان نظر کارشناسی خود را ارایه دهند، گفت: فعالان محیط زیست این قله و دامنه‌های زیبای آن را به عنوان یک کوه مقدس برای وجب به وجب آن حساسیت دارند و آنچه که برای ثبت جهانی لازم است باید مدنظر قرار گیرد.
 
استاندار اردبیل با بیان اینکه بیشتر طرح‌های گردشگری که باعث صدمه به اکوسیستم منطقه و طبعیت می‌شدند از سوی دستگاه‌های ذیربط صیانت شده است، افزود: بیشتر سرمایه‌گذاران طرح‌های خوبی برای توسعه گردشگری و مراکز تفریحی داشته‌اند اما این طرح‌ها به سبب از بین رفتن منابع طبیعی  با مخالفت دستگاه‌های اجرایی از قبیل محیط زیست، منابع طبیعی و میراث فرهنگی اجرا نشده اند.
 
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح عمرانی کمربند طلایی سبلان مصوب دوره های قبل بوده، افزود: با اجرای این کمربند طلایی توازن و تعادل در میزان گردشگر در نقاط مختلف استان از قبیل سرعین و مشکین شهر رعایت می‌شود و مشاور طرح کمربند طلایی خود یکی از حساس ترین اساتید به مسایل زیست محیطی است.