جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

استاندار اردبیل: برنامه‌های الگویی برخورد با کرونا تولید و اطلاع‌رسانی می‌شود - خبر

 

 

استاندار اردبیل: برنامه‌های الگویی برخورد با کرونا تولید و اطلاع‌رسانی می‌شود

استاندار اردبیل بر تولید برنامه‌های مبتنی بر محتوای فرهنگی و رفتار در شرایط کرونایی و اطلاع‌رسانی آن تاکید کرد.

استاندار اردبیل: برنامه‌های الگویی برخورد با کرونا تولید و اطلاع‌رسانی می‌شود

اکبر بهنامجو تصریح کرد: گروه‌های اجتماع‌محور، رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی باید وظیفه اجتماعی و فرهنگی خود را در قبال اطلاع‌رسانی به مردم انجام دهند.
وی اظهارداشت: باید الگوهای رفتاری ، بهداشتی متناسب با کرونا تولید و به مردم ارائه شود تا در راستای فرهنگ‌سازی آن اقدام شود.
استاندار اردبیل گفت: لازم است برنامه‌های آموزشی و نمایشی در دقیقه‌های کوتاه تولید و از رسانه‌ها و فضاهای مجازی پخش و منتشر شود.
وی نحوه زدن ماسک، چگونگی رعایت فاصله اجتماعی در اماکن و اجتماعات مختلف و نحوه صحیح برگزاری مراسم عروسی و ختم از جمله مواردی دانست که لازم است نحوه مناسب رعایت این موارد متناسب با کرونا در بین مردم فرهنگ‌سازی شود.
بهنامجو به آغاز پیک دوم کرونا و قرار گرفتن استان در وضعیت قرمز این بیماری اشاره کرد و افزود: بی‌توجهی به رعایت فاصله اجتماعی و عدم حساسیت مردم به جولان کرونا باعث بروز پیک دوم این بیماری در استان شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۱۱ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند، از فوت ۱۸ نفر براثر کرونا در سه روز گذشته خبر داد و گفت: ۵۰ نفر از بستری‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
استاندار اردبیل تشریح‌کرد: در پیک اول این بیماری در استان توانستیم با همکاری مردم و نهادهای مختلف تعداد بستری را از ۳۸۰ نفر به ۷۰ و پایین‌تر برسانیم.
او افزود: با توجه به اینکه تا هفته آینده نیز شاهد اوج این بیماری در استان خواهیم بود، باید مثل پیک اول همه به عنوان مساله حاد در استان به این موضوع توجه کرده و در جهت رفع این وضعیت هماهنگ عمل کنیم.