سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

استاندار: اردبیل آماده برگزاری مسابقات کشتی است - خبر

 

 

استاندار: اردبیل آماده برگزاری مسابقات کشتی است

استاندار اردبیل گفت: در صورت مدیریت مناسب شرایط کرونایی، این استان آماده برگزاری مسابقات کشتی در رده‌های مختلف کشوری و بین‌المللی است.

استاندار: اردبیل آماده برگزاری مسابقات کشتی است

اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در دیدار با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران اظهارکرد: استان اردبیل در زمینه‌های مختلف دارای جوانان مستعد و قدرتمند است و با ترسیم نقشه راه و هدایت صحیح این جوانان می‌توان آینده درخشانی برای آنها متصور شد.

وی با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل طرح و برنامه‌های خود را جهت توسعه ورزش کشتی ارائه دهند، افزود: با برنامه‌ریزی و تبیین هدف مشخص می‌توان در رده‌های مختلف کشتی استان را به دوران اوج خود رساند.

بهنامجو ادامه داد: ما آمادگی کامل جهت تامین خواسته‌های ورزشی استان بویژه ورزش کشتی را داریم و در این زمینه اداره کل ورزش و جوانان باید برای این منظور یک برنامه زمان‌بندی مدونی داشته باشد.

وی تاکید کرد: ورزش کشتی را باید از آموزشگاه و مدارس بصورت ریشه‌ای آغاز کرد و از ظرفیت آموزش و پرورش نیز در این زمینه باید استفاده کنیم.

 او با تاکید بر اینکه ورزش در همه نقاط استان باید جدی گرفته شود، گفت: ورزش‌های قهرمانی گاهی مواقع از محلات و نواحی کم‌برخوردار آغاز می‌شود که این مساله برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و سلامت روحی و روانی نیز بسیار مفید است.

علیرضا دبیر، رئیس فدارسیون کشتی ایران نیز اردبیل را خاستگاه کشتی فرنگی کشور دانست و افزود: این رشته ورزشی جایگاه خود را از دست داده است و باید با همکاری و وحدت کشتی فرنگی را در استان اردبیل احیا کنیم.

وی با بیان اینکه من قهرمانی در المپیک را مدیون اردبیلی‌ها، هستم افرود: زمانی اردبیل در تیم ملی صاحب کرسی و جایگاه بود در حال حاضر با این جایگاه فاصله گرفته است.

دبیر با بیان اینکه نگاه ما صرفا نگاه قهرمانی نیست، افزود: اثراتی که ورزش برای سلامتی و روح جامعه دارد نمی‌توان با صرف میلیاردها تومان هزینه به اندازه تاثیر ورزش برای جامعه جوانان تاثیر گذاشت.