رونق تولید ملی | جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۸

استانداردسازی برخورداری جامعه از سلامت و ایمنی را محقق می‌کند - خبر

 

 

استانداردسازی برخورداری جامعه از سلامت و ایمنی را محقق می‌کند

استانداردسازی برخورداری جامعه از سلامت و ایمنی را محقق می‌کند

استانداردسازی برخورداری جامعه از سلامت و ایمنی را محقق می‌کند

به نقل از اداره کل استاندارد استان اردبیل، هاشم علایی در جلسه کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات با حضور نمایندگان شهرداری‌های شهرستان‌ها اظهار کرد: با توجه به اینکه در تعطیلات نوروزی با انبوه حضور مردم در شهربازی‌ها و زمین‌های بازی مواجه خواهیم شد لازم است برای حفظ ایمنی و سلامت شهروندان نسبت به استانداردسازی تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی از سوی شهرداری‌ها در سطح استان اقدام شود.  

وی با اشاره به بند 24 اقتصاد مقاومتی که مربوط به افزایش پوشش استاندارد، استانداردسازی کالاهای تولید و ترویج فرهنگ استاندارد است، گفت: در همین راستا چندین جلسه کمیته استانداردسازی با حضور معاون عمرانی استانداری اردبیل نیز صورت گرفته است و استانداردسازی شهربازی‌ها، جایگاه‌های CNG و آسانسورها سه مقوله مهم در این زمینه هستند که تحقق این امر همکاری‌های بیشتر شهرداری‌ها و سایر ارگان‌ها را می‌طلبد.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل یادآور شد: برای حفظ ایمنی شهروندان لازم است قبل از صدور مجوز فعالیت شهربازی‌ها و زمین‌های بازی، ورزشی محل‌های بازی از ابتدا استانداردسازی تجهیزات از سوی شهرداری‌ها صورت گیرد.

علایی خواستار پیگیری جدی شهرداری‌ها در بحث استانداردسازی جایگاه‌های CNG و همکاری این جایگاه‌ها با شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران شد.

وی به تشکیل کارگروه‌های تخصصی با استاندار اردبیل در زمینه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: از جمله اهداف استانداردسازی می‌توان به توسعه اقتصادی، حمایت از مصرف‌کننده، حفظ ایمنی و بهداشت جامعه اشاره کرد که باید تولید هرگونه کالا و خدمات در استان اردبیل مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی باشد که این کار برخورداری جامعه ایرانی از سلامت،‌ ایمنی و آرامش را محقق می‌کند.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل رمز رشد و توسعه استان را در حمایت از سرمایه‌گذاری دانست و بیان کرد: طبق اصل 44 قانون اساسی و همچنین حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اداره کل استاندارد حمایت و هدایت خود را از کسانی که در راستای افزایش تولیدات استاندارد استانی فعالیت دارند اعلام می‌کند و از سرمایه‌گذاران برای فعالیت در آزمایشگاه‌های همکار دعوت می‌کند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، علایی به اجباری بودن استاندارد آسانسورهای برقی اشاره و یادآور شد: ضمن تشکر از همکاری شهرداری از صدور پایان کار بدون گواهی ایمنی آسانسور و نامه اداره کل استاندارد استان خودداری شود.