جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

استانداران در شناسایی یارانه‌بگیران پولدار وارد کار شوند - خبر

 

 

استانداران در شناسایی یارانه‌بگیران پولدار وارد کار شوند

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: ما امیدواریم استانداران از ظرفیت بومی و منطقه‌ای خود برای شناسایی افراد ثروتمند و اغنیا برای حذف یارانه چنین افرادی استفاده کرده و دولت را در رساندن یارانه به دست نیازمندان و فقرا کمک کنند.

استانداران در شناسایی یارانه‌بگیران پولدار وارد کار شوند

محمد شریعتمداری گفت: ایجاد ثبات و پایداری در نرخ کالا و خدمات در کشور از رویکردها و دستاوردهای دولت بوده که زمینه آرامش بیشتر را در کشور فراهم کرده است.

وی تصریح کرد:‌ امروز دیگر تجار و بازرگانان ما می‌دانند که به صورت لحظه‌ای، ساعتی و حتی روزانه و ماهانه قیمت کالا و خدمات تغییر پیدا نمی‌کند بلکه یک ثبات و کنترل نرخ تورم را در جامعه شاهد هستیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: قرار بود تا آخر سال 96 نرخ تورم به کمتر از 10 درصد برسد اما ما در شرایط کنونی در نرخ تورم به کمتر از هشت درصد رسیدیم به طوریکه در تورم نقطه به نقطه نیز وضعیت 10 درصدی را در کشور شاهد هستیم.

شریعتمداری با بیان اینکه در سال گذشته کاهش قیمت نفت را شاهد بودیم اما در چهار ماهه امسال این شرایط وضعیت متفاوت‌تری داشته به طوریکه رشد اقتصادی کشور در یک تلاش و پیگیری سعی می‌شود به پنج درصد برسد، افزود: روند توسعه صادرات غیر نفتی در کشور نیز محسوس است به طوریکه از ابتدای امسال تاکنون از لحاظ ارزش 21 درصد و از نظر وزن 34 درصد افزایش صادرات غیر نفتی را در کشور شاهد هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با به حرکت درآمدن چرخ اقتصاد کشور قطعاً رکود نیز به تدریج از بین می‌رود و ثبات اقتصادی را در کشورمان بیش از گذشته شاهد می‌شویم.

شریعتمداری با بیان اینکه در یک سال باقی‌مانده از دولت تدبیر و امید باید در یک جمع‌بندی نهایی اقدامات و تعهداتی که انجام شده به عنوان اولویت روی میز مدیران دولت یازدهم باشد، اضافه کرد: این مدیران باید با اولویت نسبت به تکمیل و به سرانجام رساندن این پروژه‌ها ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: در عمل به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کارهای انجام شده باید به گوش مردم رسانده شود، گفت: انتظار داریم در این یک سال کار تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی از عملکرد دولت به دور از نگاه سیاسی، حزبی، جناحی و انتخاباتی به شکل واقعی انجام شود تا مردم در جریان کارهای انجام شده قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار کرد: مدیران مکلف هستند به صورت دوره‌ای گزارشی کامل از پروژه‌های اجرا شده را با هدف ایجاد امیدواری در بین مردم و اعتماد بیشتر انجام دهند به طوریکه در استان اردبیل اختصاص یک میلیارد دلار بودجه از محل مهار آب‌های مرزی و طرح‌های عظیم اشتغالزا در شمال این استان باید به گوش مردم برسد.