نمایشگر دسته ای مطالب

استاد جعفر ابراهیمی

استاد جعفر ابراهیمی


استاد جعفر ابراهیمی متخلص به شاهد نویسنده و شاعر کودکان و نوجوانان متولد سال1330  در روستای حور از توابع استان اردبیل می باشد. به جهت ادامه تحصیل به تهران مهاجرت کرد و در همان جا ساکن شد. تحصیلات خود را در تهران تا مقطع دیپلم در رشته ریاضی سپری نمود.در مدت ده سال نویسنده برنامه‌های رادیویی بوده و مسئولیتهای مختلفی را نیز برعهده داشته‌است.ایشان بعد از طی مراحل درسی در دوران دبیرستان، شیفته و علاقه مند کتاب و کتاب خوانی می شود وبعد از اتمام دوران تحصیلات دانشگاهی وارد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شده و مشغول به فعالیت می شود. شعرها و نوشته های استاد جعفر ابراهیمی علاوه بر چاپ در کتابهای کودکان و مجله رشد در مجلات و کتابهای درسی نیز چاپ میشود . دریافت چندین لوح و جوایز ازجشنواره های متعدد کشوری در کارنامه ایشان به چشم می خورد.

از جمله به سوابق ایشان می توان به این موارد اشاره کرد :

    مسئول شورای شعر کانون پرورش فکری (از سال ۱۳۶۰ تا هنگام بازنشستگی در سال ۱۳۸۰)، سردبیر جنگ ادبی آیش، دبیرشش دوره جشنواره مطبوعات، دبیردو دوره جشنواره کتاب کانون پرورش فکری و چند دوره داوری کتاب سال و با موسسه کیهان، صدا و سیما، حوزه هنری و انتشارات امیرکبیر نیز همکاری دارد.

تالیف ایشان حدود ۱۰۰ کتاب برای گروه‌های سنی مختلف می باشد.  یک سنگ و یک دوست: کتاب سال ۶۷، آواز پوپک: کتاب سال ۷۲،  آسمان ابری نیست: برنده جایزه بزرگ کانون در سال ۷۴،  آب مثل سلام: برنده جایزه بزرگ کانون، خورشیدی اینجا خورشیدی آنجا: کتاب برگزیده شورای کودک، بوی گنجشک: کتاب برگزیده سروش نوجوان، در کوچه‌های خیس: برنده دیپلم افتخار به جشنواره کانون، پلی به‌سوی شعر (فصل خون مهتاب): کتاب سال و برنده جایزه اول جشنواره کانون، مجموعه شعر نوجوانان، بوی کال یاس، سبزپوش مهربان، رمان نوجوانان، یک سنگ و یک دوست،  در سوگ سهراب، در کوچه‌های خیس،  شبهای بی‌فانوس و ...