جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

استاد جعفر ابراهیمی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

استاد جعفر ابراهیمی

استاد جعفر ابراهیمی متخلص به شاهد نویسنده و شاعر کودکان و نوجوانان متولد سال1330  در روستای حور از توابع استان اردبیل می باشد. به جهت ادامه تحصیل به تهران مهاجرت کرد و در همان جا ساکن شد. تحصیلات خود را در تهران تا مقطع دیپلم در رشته ریاضی سپری نمود.در مدت ده سال نویسنده برنامه‌های رادیویی بوده و مسئولیتهای مختلفی را نیز برعهده داشته‌است.ایشان بعد از طی مراحل درسی در دوران دبیرستان، شیفته و علاقه مند کتاب و کتاب خوانی می شود وبعد از اتمام دوران تحصیلات دانشگاهی وارد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شده و مشغول به فعالیت می شود. شعرها و نوشته های استاد جعفر ابراهیمی علاوه بر چاپ در کتابهای کودکان و مجله رشد در مجلات و کتابهای درسی نیز چاپ می شود . دریافت چندین لوح و جوایز ازجشنواره های متعدد کشوری در کارنامه ایشان به چشم می خورد.

از جمله به سوابق ایشان می توان به این موارد اشاره کرد :

مسئول شورای شعر کانون پرورش فکری (از سال ۱۳۶۰ تا هنگام بازنشستگی در سال ۱۳۸۰)، سردبیر جنگ ادبی آیش، دبیرشش دوره جشنواره مطبوعات، دبیر دو دوره جشنواره کتاب کانون پرورش فکری و چند دوره داوری کتاب سال و با موسسه کیهان، صدا و سیما، حوزه هنری و انتشارات امیرکبیر نیز همکاری دارد.

تالیف ایشان حدود ۱۰۰ کتاب برای گروه‌های سنی مختلف می باشد.  یک سنگ و یک دوست: کتاب سال ۶۷، آواز پوپک: کتاب سال ۷۲،  آسمان ابری نیست: برنده جایزه بزرگ کانون در سال ۷۴،  آب مثل سلام: برنده جایزه بزرگ کانون، خورشیدی اینجا خورشیدی آنجا: کتاب برگزیده شورای کودک، بوی گنجشک: کتاب برگزیده سروش نوجوان، در کوچه‌های خیس: برنده دیپلم افتخار به جشنواره کانون، پلی به‌سوی شعر (فصل خون مهتاب): کتاب سال و برنده جایزه اول جشنواره کانون، مجموعه شعر نوجوانان، بوی کال یاس، سبزپوش مهربان، رمان نوجوانان، یک سنگ و یک دوست،  در سوگ سهراب، در کوچه‌های خیس،  شبهای بی‌فانوس و ...

 

professor Jafar Ebrahimi

professor Jafar Ebrahimi   was  born  1330  in  Hur  village  of  Ardabil province. He is the author of books for children and adolescents. He has a lot of administrative records.