سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | سه‌شنبه، ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

اساسنامه مجمع خیرین محیط زیست اردبیل رونمایی شد - خبر

 

 

اساسنامه مجمع خیرین محیط زیست اردبیل رونمایی شد

آیین رونمایی از پوستر و اساسنامه مجمع خیرین محیط زیست استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، با حضور معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در صدا و سیمای مرکز اردبیل برگزار شد، مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل اظهار کرد: صدا و سیما متعلق به آحاد جامعه است و ما بدون هیچ ممنوعیتی سعی می‌کنیم تا صدای مردم را به گوش مسئولان رسانده و کارهای انجام شده مسئولان را نیز به اطلاع مردم برسانیم.
 
علی ملااحمدی تصریح کرد: رسانه متعلق به مردم است و ما در دوره جدید فعالیت رسانه ملی و استانی سعی می‌کنیم از فضای فراهم شده برای تبیین و بازگو کردن مسائل زیست‌محیطی استفاده کرده و مردم را بیشتر با این موضوعات آشنا کنیم.
 
وی گفت: نباید مسائل زیست‌محیطی به ویژه پاک و طاهر نگهداشتن آب، خاک و هوا مورد غفلت و بی‌توجهی قرار گیرد چرا که اگر غفلتی در این حوزه انجام شود، دود آن به چشم همه خواهد رفت..
 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل افزود: ما سعی می‌کنیم از طریق رسانه استانی و فضای مجازی موضوعات مختلف و مرتبط با محیط زیست را پررنگ جلوه داده و بدون هیچ‌گونه حب و بغض به عنوان یک مطالبه ملی و منطقه‌ای مطرح کنیم.
 
ملااحمدی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: این حرکت ارزشمند باید از طریق رسانه‌ها مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرد تا در سایه فرهنگسازی فراگیر عمومی حفاظت از محیط زیست سالم را شاهد باشیم.
 
در این نشست نماینده تشکل‌های مردم‌ نهاد محیط زیست استان اردبیل به پروژه توانمندسازی روستاهای سبز اردبیل با محوریت پنج منطقه حفاظتی اشاره کرد و ادامه داد: در پنج روستای اطراف منطقه حفاظتی آق‌داغ، فندقلو، کوه سبلان، نئور و رودخانه ارس سعی داریم تا جوامع را نسبت به اهمیت موضوع زیست‌محیطی آشنا کنیم.
 
صادق پناهی اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا در قالب اهداف توسعه پایدار با تکیه بر اقتصاد محلی همراهی خود را با هدف توانمندسازی روستاییان انجام داده و به نوعی تقویت نظام اجتماعی را در روستاها شاهد و ناظر باشیم.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: ما امروز شاهد چند اقدام همزمان با سفر معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست به اردبیل هستیم که در گام نخست شروع فعالیت پاکبانان محرم و پرده‌برداری از تابلوی نقاشی پاکبانان محرم را در عمارت موزه شهرداری اردبیل شاهد بودیم.
 
حسن قاسم‌پور در ادامه سخنان خود اظهار کرد: حرکت خوبی که در سال‌های اخیر و با استفاده از ظرفیت هیئت‌های مذهبی در قالب پاکبانان محرم آغاز شده، می‌تواند به عنوان الگوی کشوری مورد توجه قرار گیرد.
 
وی تصریح کرد: در کنار عقد تفاهمنامه با صدا و سیما و تجلیل از مدیریت صدا و سیمای اردبیل در همکاری شایسته با محیط زیست استان، گزارشی را از برنامه توانمندسازی جوامع روستایی در حوزه محیط زیست به همت سمن‌های زیست‌محیطی شاهد بودیم تا این فعالیت‌ها نیز اقدامی مناسب و مطلوب در صیانت از فضای سبز پیرامونی مناطق حفاظتی باشد.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: در کنار تولید محتوای آموزشی به ویژه مستند حیات وحش اردبیل، چهار موشن‌گرافی و تولید موشن‌ فیلم نیز در اولویت قرار گرفته و ما تولید کتاب و کتابچه را نیز شاهد بودیم.
 
قاسم‌پور فعالیت 14 تشکل مردم نهاد حوزه محیط زیست را یادآور شد و افزود: بحث توانمندسازی روستاها و آموزش دهیاران، شوراها، شهرداران، دانش‌آموزان و دانشجویان نیز هدف‌گذاری شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: در این مراسم همچنین از پوستر و اساسنامه مجمع خیرین محیط زیست استان اردبیل انجام شد تا برای اولین بار
استان اردبیل در راه‌اندازی مجمع خیرین محیط زیست پیشقدم باشد.