سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

از منابع آب موجود برای رونق تولید استفاده شود - خبر

 

 

از منابع آب موجود برای رونق تولید استفاده شود

استاندار اردبیل گفت: ایجاد اشتغال مولد و رونق تولید تکلیف همه دستگاه های اجرائی است و باید ضمن رعایت ضوابط مربوطه، آب مورد نیاز صنایع تامین شود.

از منابع آب موجود برای رونق تولید استفاده شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما اکبر بهنام جو که در جلسه شورای حفاظت از منابع ، مجازی و تاسیسات آبی استان سخن می گفت افزود: برنامه های کوتاه مدت و میان مدت در کنار مطالعه واجرای طرح بلند مدت تامین آب مورد نیاز استان در بخش های مختلف شرب، صنعت و کشاورزی عملیاتی شود.

وی  ادامه داد : مطالعه تامین آب استان از محل سدعمارت و رودخانه ارس در دست اجراست و باید تلاش شود تا پایان امسال با اتمام  مطالعات ، این طرح وارد فاز عملیاتی شده و ظرف ۴ سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

استاندار اردبیل با اشاره به بهبود وضعیت بارندگی های کشور و بالطبع در استان اردبیل از افزایش ۱/۵برابری بارش ها در فروردین ماه امسال نسبت به مدت زمان سال گذشته خبر داد و گفت : براساس پیش بینی های هواشناسی ، بارش ها در اردیبهشت ماه امسال نیز مطلوب خواهد بود و از نظر ذخایر آبی وضعیت بهتری نسبت به سال های گذشته خواهیم داشت اما همچنان صرفه جویی و مدیریت صحیح مصرف آب در استان ضروری است.

وی بار دیگر بر آمادگی ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان برای مقابله با حوادث طبیعی از جمله سیل و بررسی وضعیت رودخانه ها و رفع انسداد و ایمن نمودن انهار و رودخانه ها تاکید کرد.