سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

آزمون وکالت سال ۹۹ در اردبیل برگزار شد - خبر

 

 

آزمون وکالت سال ۹۹ در اردبیل برگزار شد

همزمان با سراسر کشور آزمون پذیرش وکیل در مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه برگزار شد.

آزمون وکالت سال ۹۹ در اردبیل برگزار شد
همزمان با سراسر کشور آزمون پذیرش وکیل در مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه در ۵ حوزه دانشگاه محقق اردبیلی برگزار و شرکت‌کنندگان برای دریافت پروانه وکالت با یکدیگر رقابت کردند.
 
در این آزمون که با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل اظهار کرد: در این آزمون بیش از یک‌هزار و ۹۹۲ نفر داوطلب مرد و زن با یکدیگر رقابت کردند.
 
علی میرزاپور افزود: ۷۰۵ نفر از این داوطلبان، زن و یک‌هزار و ۲۸۷ نفر مرد هستند که برای رسیدن به کرسی وکالت در مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه استان اردبیل رقابت می‌کنند.
 
وی بیان کرد: این آزمون با برنامه‌ریزی‌های قبلی و در قالب ثبت نام از داوطلبان برگزار و بعد از اعلام نتیجه نهایی پذیرفته شدگان در گزینش و مصاحبه تخصصی حاضر شده تا در نهایت برگزیدگان لباس وکالت بر تن کنند.
 
رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل بیان کرد: این آزمون همه ساله هم‌زمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز برگزار می‌شود که امسال به‌دلیل شرایط کرونایی با تمهیدات و تدابیر بهداشتی خاص برگزار شد تا مشکل خاصی برای شرکت کنندگان و عوامل اجرایی این آزمون به وجود نیاید.
 
میرزاپور به بازدید نمایندگان مرکز وکلا از این آزمون اشاره کرد و گفت: در کنار ضدعفونی محل برگزاری آزمون سعی شد تا برای داوطلبان ماسک و پد الکلی توزیع شود تا با یک شرایط بهداشتی ایمن بتوانند در محل آزمون حضور یافته و در سالن‌های مجزا برای برادران و خواهران به سوالات طرح شده پاسخ دهند.
 
وی تصریح کرد: به خاطر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، آزمون امسال در فضای گسترده‌تر و در بیش از ۵ سالن دانشگاه محقق اردبیلی و دانشکده‌های آن برگزار شد تا داوطلبان با آسودگی خاطر و در فواصل تعیین شده در صندلی‌های خود مستقر شوند.
 
رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل اظهار کرد: سوالات این آزمون نیز که شامل دو دفترچه بود، در کاورهای مشخص و به صورت ضدعفونی شده در اختیار داوطلبان قرار گرفته بود تا دغدغه و نگرانی از بابت سلامتی توزیع این دفترچه‌ها وجود نداشته باشد و داوطلبان با خیال راحت‌تر به سوالات پاسخ دهند.