جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

آزمون قرآن و عترت در 19 رشته برگزار می‌شود - خبر

 

 

آزمون قرآن و عترت در 19 رشته برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در 19 رشته متنوع در اردبیل خبر داد.

آزمون قرآن و عترت در 19 رشته برگزار می‌شود

 سید ناصر اسحاقی عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری این آزمون سراسری در اردبیل اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌هایی که انجام دادیم اهتمام و تلاشمان بر این است تا علاقمندان و مخاطبان علوم و معارف قرآنی بتوانند با شرکت در این آزمون حتی در رده‌های کشوری و ملی نیز درخشش داشته باشند.

وی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی و ثبت‌‌نام سیزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت از اول اسفند آغاز و تا هفتم فروردین ادامه داشت که تاکنون یک‌هزار و 643 نفر در این دوره ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: از شهرستان خلخال یک‌هزار و 121 نفر، از شهرستان اردبیل 396 نفر، از شهرستان پارس‌آباد 88 نفر، از شهرستان مشگین‌شهر 32 نفر، از شهرستان گرمی چهار نفر و از شهرستان نمین نیز دو نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

اسحاقی با بیان اینکه در دوازدهمین دوره این آزمون به شش نفر از منتخبان به قید قرعه کمک هزینه سفر به کربلا اهدا می‌شود، گفت: آزمون سراسری قرآن و عترت در 19 رشته حفظ، مفاهیم، ترجمه، مفاهیم نهج‌البلاغه و تدبر در قرآن برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سیزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت 11 اردیبهشت ماه سال‌جاری همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز برگزار می‌شود، افزود: برگزاری چنین آزمون‌هایی با هدف ارزیابی توان مؤسسات قرآنی و ایجاد انگیزه برای متعلمان قرآنی و اشاعه آموزش عملی قرآن در سطح جامعه است.

اسحاقی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: طبق دوره‌های قبل به برگزیدگان این آزمون و مؤسسات برتر جوایز نفیسی اهدا و با اعطای گواهینامه از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آنها تجلیل می‌شود.

وی اضافه کرد: آزمون کتبی رشته‌های حفظ از ساعت 8:30 دقیقه الی 10:30 دقیقه صبح در 11 اردیبهشت ماه سال‌جاری برگزار می‌شود و به همین ترتیب آزمون کتبی سایر رشته‌ها در همان روز از ساعت 11 الی 12:30 دقیقه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: شرکت‌کنندگان طی روزهای 13 الی 30 اردیبهشت ماه 94 به صورت شفاهی آزموده می‌شوند.