سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آزادی 96 زندانی جرایم غیرعمد و مالی در سال‌جاری - خبر

 

 

آزادی 96 زندانی جرایم غیرعمد و مالی در سال‌جاری

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل گفت: در شش ماهه اول سال‌جاری ۹۶ زندانی دارای محکومیت‌های جرایم غیر عمد و مالی از زندان‌های استان آزاد شدند.

آزادی 96 زندانی جرایم غیرعمد و مالی در سال‌جاری

کریم‌الله محبوبی در چهاردهمین جلسه‌ هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان اظهار کرد: در شش ماهه اول سال‌جاری ۹۶ زندانی دارای محکومیت‌های جرایم غیر عمد و مالی از زندان‌های استان آزاد شدند.

وی با اشاره به تفکیک جنسیت و نوع محکومیت این زندانیان افزود: از بین 96 زندانی آزاد شده در سال‌جاری تعداد ۸۴فقره محکومیت مالی، ۱۰فقره محکومیت مهریه و ۴فقره محکومیت دیه ناشی از حوادث رانندگی و گارگاهی بود.

مدیر نمایندگی ستاد دیه ی استان از افزایش ۷۰درصدی کمک‌های مردمی به ستاد دیه استان خبر داد و بیان کرد: در شش ماهه اول سال‌جاری بیش از ۱۸ میلیارد ریال در جشن‌های گلریزان و مراجعه  مستقیم خیرین نیکوکار استان به این ستاد مردمی کمک شده است.

محبوبی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۷۷زندانی جرایم غیرعمد و مالی واجد شرایط دریافت کمک ستاد دیه استان با مبلغ بدهی بیش از ۵۴۴میلیارد ریال در زندان‌های استان به سر می‌برند که تلاش شبانه‌روزی و مشارکت تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی و خیرین استان  را برای آزادسازی این زندانیان جرایم غیرعمد و مالی می‌طلبد.

گفتنی است در این جلسه تعداد۱۶فقره با مبلغ محکومیت ۳۸میلیارد ریال طرح و تصمیمات لازم برای آزادسازی این زندانیان صورت گرفت.