سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آزادی 58 زندانی جرایم مالی و غیرعمد در اردبیل - خبر

 

 

آزادی 58 زندانی جرایم مالی و غیرعمد در اردبیل

با حضور خیّران و مسؤولان قضایی استان اردبیل در اولین جشن آزادسازی زندانیان در سال‌جاری ۵۸ زندانی جرایم مالی و غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند.

آزادی 58 زندانی جرایم مالی و غیرعمد در اردبیل

خدادادی صبح امروز در جشن آزادسازی ۵۸ زندانی مالی و غیرعمد در استان اردبیل اظهار کرد: با تلاش مددکاران و تشریح وضعیت واقعی بدهکاران برای شکات پرونده‌ها علی‌رغم اینکه این افراد متضرر پرونده هستند اما تا جایی‌که برایشان مقدور است به‌عنوان یک خیر بخشی از طلب خویش را گذشت می‌نمایند.

 وی با تقدیر از شکاتی که با نیت خداپسندانه گذشت می‌کنند، افزود: خداوند در قرآن فرموده «فَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَیْراً یَرَهُ » و طبق این آیه شریفه باید مطمئن باشیم که هرکس به اندازه سر سوزنی نیکی کند در نزد خداوند مأجور خواهد بود.

معاون قضایی اداره کل دادگستری با تقدیر از خیران بیان کرد: در جشن‌های گلریزانی که برای آزادسازی زندانیان برگزار شد، شاهد حضور پر شور همه اقشار مردم بودیم و هر کس به طریقی قصد شرکت در این امر خداپسندانه را داشت و این حضور و استقبال ستودنی و قابل ستایش است.

آزادی یک زندانی موجب حل مشکلات تمام اعضای خانواده او خواهد شد

مدیر کل زندان‌های استان اردبیل نیز در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات برگزارکنندگان جشن‌های گلریزان در سطح استان اظهار کرد: آزادی ۵۸ زندانی جرایم غیرعمد و بدهکاران مالی از زندان‌ها ثمره حضور گرم و کریمانه خیران است و در سال‌جاری با وجود شرایط اقتصادی نامناسب جامعه، خیران محترم در سراسر استان اردبیل با حضور کریمانه خویش ۵۸ خانواده را از غم زندان و گرفتاری‌های آن نجات دادند.

وی با ابراز خرسندی از استقبال پر شور مردم استان تشریح کرد: در سطح استان ۳۴ جشن گلریزان برگزار شده و نگاه مردم استان به ستاد مردمی دیه به علت شفافیت این ستاد در اطلاع‌رسانی از اقداماتش است که باعث نگاه مثبت و اعتماد خیران به این مجموعه شده و در نتیجه اقدامات خیر مردم برای آزادی زندانیان مالی و غیرعمد را فراهم می‌‌کند.

فتحی آزادی یک زندانی از زندان را برابر با حل مشکلات تمام اعضای خانواده آن مددجو دانست و تصریح کرد: با زندانی شدن سرپرست خانواده، تمام اعضای خانواده وی دچار چالش شده و در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرند و آزادسازی یک زندانی جرایم غیر عمد از زندان توسط خیران محترم مصداق آیه شریفه «مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا» است چرا که تاثیر بزه و آسیب خانواده زندانی به کل جامعه بر می‌گردد و نجات زندانی و آزادی او نتیجه  مثبتی برکل جامعه و محیط اطرافش می‌گذارد.

به گزارش خبرگزارب فارس، در این مراسم از ۱۲ نفر از خیّران و نهادهای دولتی که همکاری نزدیک با ستاد دیه استان در برگزاری جشن‌های گلریزان و همچنین کمک به آزادسازی زندانیان داشتند با اهدای لوح تقدیر و کتاب خاطرات رهبر معظم انقلاب تجلیل به‌عمل آمد و ۵۸ نفر از زندانیان مالی معسر و جرایم غیرعمد نیز با اهدای گل آزاد شدند.