جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

آزادی 41 نفر از زندانیان مالی غیر عمد در استان اردبیل - خبر

 

 

آزادی 41 نفر از زندانیان مالی غیر عمد در استان اردبیل

به مناسبت هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر اسلام ،با تلاش خیرین و ستاد دیه استان 41 نفر از محکومان مالی غیرعمد از زندان آزاد شدند.

آزادی 41 نفر از زندانیان مالی غیر عمد در استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در مراسمی که به همین منظور پیش ازظهر امروز در زندان مرکزی اردبیل برپا شده بود نایب رییس هیات امنای ستاد دیه استان گفت در هشت ماهه نخست امسال 360 نفر محکومان مالی غیر عمد با بیش از 16 میلیارد تومان بدهی از زندانهای استان آزاد شده اند.
وی گفت حدود 20 درصد از زندانیان استان مربوط به محکومان مالی غیر عمد هستند که از این بابت استان اردبیل رتبه اول کشور را داراست.

افزایش دو برابری آزادسازی زندانیان مالی غیرعمد در استان

خدادادی افزود با همت خیرین استان و تلاش ستاد دیه تعداد زندانیان آزاد شده از اول امسال نسبت به زمان مشابه در سال گذشته دو برابر شده است اما متاسفانه همچنان 650 نفر محکومان مالی غیر عمددر زندانهای استان حضور دارند.
محبوبی مدیر عامل ستاد دیه استان هم از افزایش مشارکت های مردمی در آزاد سازی زندانیان غیر عمد خبر داد و گفت امسال مقرر شد در ماههای محرم و صفر به یاد 72 شهید کربلا 72 زندانی آزاد شود که با استقبال مردم از این طرح این تعداد به نزدیک دو برابر یعنی 140 زندانی رسید.
وی گفت از ابتدای تاسیس ستاد دیه در استان از سال 81 تا به حال 3هزارو 110 زندانی با محکومیت بیش از یکصد میلیارد تومان توسط ستاد دیه استان و خیرین آزاد شده اند.