سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آزادی ۲۱۹زندانی جرایم غیر عمد و مالی در اردبیل/ افزایش ۷۰ درصدی کمک‌های مردمی به ستاد دیه اردبیل - خبر

 

 

آزادی ۲۱۹زندانی جرایم غیر عمد و مالی در اردبیل/ افزایش ۷۰ درصدی کمک‌های مردمی به ستاد دیه اردبیل

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: ۲۱۹ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی واجد شرایط دریافت کمک نمایندگی ستاد دیه‌ی استان اردبیل در سال ۹۸ از زندان آزاد شدند.

آزادی ۲۱۹زندانی جرایم غیر عمد و مالی در اردبیل/ افزایش ۷۰ درصدی کمک‌های مردمی به ستاد دیه اردبیل

یوسف خدادادی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: درسال گذشته تعداد ۲۱۹ زندانی جرایم غیر عمد و مالی واجد شرایط دریافت کمک ستاد دیه‌ی استان اردبیل با مبلغ محکومیت ۳۷۴ میلیارد و ۵۳۹ میلیون و ۳۸۵ هزار ریال از زندان‌های استان آزاد شدند.

او با اشاره به تفکیک جنسیت و نوع محکومیت این زندانیان افزود: تعداد ۱۸۹فقره محکومیت مالی، ۲۳ فقره محکومیت مهریه و ۷ فقره محکومیت دیه ناشی از حوادث رانندگی و گارگاهی داشتیم که به تفکیک جنسیت ۴ زندانی زن و ۲۱۵ زندانی مرد بودند.

نایب رئیس ستاد دیه استان اردبیل در خصوص پرداخت مبلغ محکومیت این زندانیان افزود: مبلغ ۱۰۱میلیارد و ۷۱۸ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۸۹۳ ریال گذشت رضایتمندانه شکات، ۴۹میلیارد و ۶۳۸میلیون و ۶۹۰هزار و ۶۹۶ ریال آورده و تامین شده خود مددجویان، ۳۸میلیارد و ۸۳۶ میلیون ریال تسهیلات بانکی، ۲۱میلیارد و ۵۶۲ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال کمک نمایندگی ستاد دیه استان، ۴میلیارد و ۸۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال کمک ستاد دیه کشور، ۳میلیارد و ۸۱ میلیون و ۲۳۱ هزار و ۹۷۰ ریال کمک صندوق تامین خسارت‌های بدنی، ۱۵۴میلیارد و ۷۵۰ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۴۱۹ریال پذیرش حکم اعسار دادگستری‌های استان و ۱۲۰میلیون ریال کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) تامین و پرداخت شده است.

خدادادی تصریح کرد: در سال گذشته تعداد ۱۵۴زندانی جرایم غیر عمد به صورت مستقیم با راهنمای ستاد دیه استان اردبیل با مبلغ ۷ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال از زندان‌های استان آزاد شده اند.