جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

آزادسازی ۲۹۶ نفر از محکومان مالی غیرعمد در اردبیل - خبر

 

 

آزادسازی ۲۹۶ نفر از محکومان مالی غیرعمد در اردبیل

۲۹۶ نفر از محکومان مالی غیرعمد با مبلغ محکومیت ۲۱ میلیارد و ۱۱۸ میلیون تومان، امسال از زندان‌های استان اردبیل آزاد شدند.

آزادسازی ۲۹۶ نفر از محکومان مالی غیرعمد در اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرعامل ستاد دیه استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تعداد 296 نفر از محکومان مالی غیرعمد در استان اردبیل آزاد شدند که این افراد داری محکومیت غیر عمد مالی بودند و مبلغ کل محکومیت این 296 نفر به میزان 21 میلیارد و 118 میلیون تومان بود.
 
کریم‌اله محبوبی گفت: از این تعداد 9 نفر زن و 287 نفر مرد بودند که 224 نفر به دلیل محکومیت مالی، 60 نفر مهریه و 12 نفر نیز محکومیت دیه داشتند که خوشبختانه با کمک ستاد دیه استان، خیران و گذشت شاکیان،‌ مقدمات آزادی این افراد فراهم شد.
 
وی افزود: در مراسم جشن گلریزان امسال، تصمیم گرفته شد که جشن آزادسازی زندانیان جرایم مالی غیرعمد در اردبیل به صورت دو ماه یکبار برگزار شود که تا به امروز 5 مرحله برگزار شد و  با برگزاری ششمین جشن آزادسازی نیز امروز 39 نفر دیگر آزاد می‌شود.
 
مدیرعامل ستاد دیه استان اردبیل تصریح کرد: خوشبختانه امسال بالاترین میزان آزادسازی زندانیان غیرعمد مالی را در 16 سال گذشته شاهد هستیم که تلاش می‌کنیم قبل از عید نوروز بتوانیم افرادی با محکومیت‌های مالی کمتر از 4 میلیون را به کمک خیرین مستقیما از زندان آزاد کنیم.
 
محبوبی بیان کرد: توسط ستاد دیه استان اردبیل به 296 نفری که از ابتدای امسال در آزاد شدند،‌ مبلغ یک میلیارد و 53 میلیون تومان کمک بلاعوض اعطا شده است.