حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

ارسال ۲۰۶ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره شعر و داستان ساوالان - خبر

 

 

ارسال ۲۰۶ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره شعر و داستان ساوالان

مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اردبیل از تمدید مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره شعر و داستان ساوالان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

ارسال ۲۰۶ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره شعر و داستان ساوالان
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم مزین گفت: مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان تا دهم اسفندماه امسال تمدید شده که با توجه به استقبال زیاد هنرمندان استان اردبیل و بنا به درخواست عده کثیری از هنرمندان استان و  برای شرکت همه علاقمندان در این جشنواره این اقدام صورت گرفته است.
 
وی با بیان اینکه تاکنون در بخش شعر 164 اثر و در بخش داستان 42 اثر به دبیرخانه جشنواره ساوالان ارسال شده است، گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان اردبیل با مشارکت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل و در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و ارج نهادن به ادبیات و زبان‌های بومی و محلی، نخستین جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان را فروردین ماه 97 در استان اردبیل برگزار می‌کند.
 
مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اردبیل افزود: شناسایی و جذب استعدادهای ادبی، تبادل اندیشه و تجربه‌های شاعران و نویسندگان انقلابی، جریان سازی در شعر و ادبیات ترکی منطبق بر ارزش‌های اسلامی، معرفی و برجسته سازی چهره‌های ممتاز عرصه شعر و داستان متعهد در زبان ترکی از اهداف برگزاری این جشنواره است.
 
مزین با بیان اینکه داستان کوتاه و شعر دوبخش رقابتی نخستین جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان را تشکیل می‌دهد، تصریح کرد: موضوع این جشنواره آزاد است، اما با توجه به رویکرد جشنواره، آثاری که به مضامین اخلاقی، دینی، معنوی و انسانی پرداخت کند از امتیاز  برخوردار است.