سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ارزیابی 8 حوزه استعدادیابی در قالب طرح شهاب در اردبیل - خبر

 

 

ارزیابی 8 حوزه استعدادیابی در قالب طرح شهاب در اردبیل

رئیس مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان اردبیل از ارزیابی هشت حوزه استعدادیابی در قالب طرح شهاب خبر داد.

ارزیابی 8 حوزه استعدادیابی در قالب طرح شهاب در اردبیل

علی دانشگر در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل،‌ اظهار کرد:‌ طرح شهاب که در مدارس استان اردبیل و در سال تحصیلی گذشته در نواحی یک و دوی اردبیل برگزار شد، امسال با افزودن مناطق آموزش و پرورش مشگین‌شهر، گرمی، پارس‌آباد و خلخال در حال اجراست.

وی تصریح کرد:‌ در قالب طرح شهاب مدیران و معلمان در هشت حوزه استعدادیابی اعم از استعداد کلامی، ریاضی، هنری، اجتماعی و... توان دانش‌آموزان را بدون اینکه خود دانش‌آموزان دچار اضطراب و یا نگرانی شوند در طول سال تحصیلی ارزیابی می‌کنند تا با استعدادترین نفرات در قالب این گروه‌ها بتوانند زیر پوشش طرح شهاب قرار گیرند.

رئیس مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان گفت‌: کلیه دانش‌آموزان پایه چهارم و پنجم ابتدایی تحت پوشش این طرح قرار گرفتند به طوریکه امتیاز دانش‌آموزان در مهارت‌های مختلف به شکل میانگین احصا شده و با همکاری بنیاد نخبگان مستعدین به کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی متفاوت معرفی می‌شوند.

دانشگر افزود: در سال تحصیلی جاری تا آخر دی ماه همکاران ما در مدارس ابتدایی و در پایه چهارم و پنجم چک لیستی را از توانمندی دانش‌آموزان احصا کردند تا حوزه توانمندی دانش‌آموزان مستعد مشخص شود بدون اینکه معلم دانش‌آموز را در جریان این روند آموزشی قرار داده باشد و یا بخواهد استرسی را به دانش‌آموزان وارد کند.

وی همراهی والدین را در اجرای این طرح بسیار مؤثر توصیف کرد و ادامه داد: ممکن است معلمان و مربیان ما در مدارس امکان شناسایی برخی از استعدادهای ناب دانش‌آموزان را نداشته باشند که از همین رو خود آنها می‌توانند استعداد فرزندانشان را شناسایی و به واحدهای‌ آموزشی اطلاع بدهند.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان اردبیل اضافه کرد: کشف این استعداد به تقویت آن و جلوگیری از هدر رفت وقت و زمان‌های آموزشی منجر می‌شود که امیدواریم خروجی آن به نفع دانش‌آموزان و ارتقا توانمندی آنها منجر شود.