رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

اردوی سراسری دختران آفتاب در اردبیل آغاز شد - خبر

 

 

اردوی سراسری دختران آفتاب در اردبیل آغاز شد

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان اردبیل از آغاز اردوی سراسری آموزشی تشکیلاتی دختران آفتاب در اردبیل خبر داد.

اردوی سراسری دختران آفتاب در اردبیل آغاز شد

 محسن امینی در مراسم آغازین این اردو که عصر امروز به همت اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان و با هدف آشنایی دانش‌آموزان دختر منتخب قرارگاه‌های دانش‌آموزی کشور در اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: ما این اردو را در اردوگاه مقدس اردبیلی به مدت چهار روز برگزار کرده و تلاشمان بر این است تا در این اردو برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های تربیتی، آموزشی و انسجام فعالیت‌های تشکیلاتی به انجام برسانیم.

وی افزود: آیین اختتامیه این اردو عصر روز 25 مرداد ماه با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان و مسئولان کشوری و استانی برگزار خواهد شد تا بتوانیم دانش‌آموزان را در این مدت با اهداف و برنامه‌های قرارگاه‌های دانش‌آموزی و فعالیت‌های تشکیلاتی به ویژه در حوزه آموزشی، تربیتی و بصیرتی آشنا کنیم.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان اردبیل ادامه داد: در این اردو ما با محوریت و موضوعیت ارتقای مهارت‌های دانش‌آموزان به صورت فردی و اجتماعی، برگزاری کارگاه‌های سلامت و بلوغ دختران، دشمن‌شناسی، سواد رسانه‌ای، جریان‌سازی لایه‌های دانش‌آموزی، برنامه‌های آموزشی و علمی، کارگاه‌های معرفتی، بصیرتی و تقویت اخلاق اسلامی، دانش‌آموزان را با موضوع سیره و سلوک زندگی ائمه اطهار به ویژه حضرت زهرا (س) بیشتر آشنا می‌کنیم.

امینی تصریح کرد: ما این اردو را با همکاری و مشارکت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور و با محوریت ارتقای توانمندی‌های دختران قرارگاه‌های دانش‌آموزی برگزار کرده و در یک فضای صمیمی تلاش خواهیم کرد تا در قالب برنامه قرار آیه‌ها از بیانات نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با موضوعات و محور ارتقای شخصیت فردی و اجتماعی بر اساس آموزه‌های دینی و اسلامی استفاده کرده و بیشتر آنها را در حرکت رو به جلوی خود به کار گیریم.

این مسئول برپایی نمایشگاه طب و تغذیه اسلامی، کارگاه‌های علمی آموزشی رصد نجوم، گل‌گشت‌ها و برنامه‌های تفریحی و گردشی در مناطق پرجاذبه استان اردبیل را یادآور شد و گفت: انتخابات اعضای 32 پایگاه و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور در این اردو برگزار شده و دانش‌آموزان و شرکت‌کنندگان در این انتخابات حضور پیدا می‌کنند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان اردبیل در مورد فعالیت‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اردبیل نیز گفت: در حال حاضر 300 انجمن مدارس و 12 شعبه اتحادیه در شهرستان‌ها فعال هستند.

امینی به برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: ما با حضور 3 هزار منتخب استانی با هدف زبده‌شناسی و نخبه‌پروری سعی‌مان بر این است تا اوقات فراغت دانش‌آموزان را با برنامه‌های دینی، معنوی و فرهنگی و هنری پر کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌‌آموزان تلاشش بر این است تا دانش‌آموزی در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 تربیت و پرورش داده و امکان توانمندی‌های بیشتر را برای نسل آینده فراهم بیاورد.