سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اردوغان از ملت ایران عذرخواهی کند - خبر

 

 

اردوغان از ملت ایران عذرخواهی کند

دبیر مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: تعامل عزت‌خواه و سازنده با تمام ملت‌های آزادیخواه جهان آرمان بلند انقلاب اسلامی است که در مسیر تحقق آن تلاش می‌کنیم.

اردوغان از ملت ایران عذرخواهی کند

کمال‌الدین پیرموذن در آستانه روز 12 فروردین یوم‌الله جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: حقیقت و حقانیت حرکت اصیل نظام جمهوری اسلامی ایران در داخل و خارج از کشور به عنوان منادی مردم‌ سالاری و صلح و دوستی آنقدر روشن و درخشان است که گمان نمی‌رود هیچ پیرایه و زنگاری چهره آن را مخدوش کند و یا بخواهد مصلح و نیک بودن ایران و ایرانی را از دل‌های مردم جهان بزداید.

وی افزود: این ادعا با توجه به اعتماد دنیای غرب به ایران در مورد توافقی که به زودی با حفظ حقوق مسلم ایرانیان انجام می‌شود به اثبات می‌رسید و گواه روشنی بر این ادعاست.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: به زودی شهد شیرین نتیجه تعامل عزت‌خواه و سازنده ایران با جهان را هموطنان خواهند چشید و کشور ایران بزرگ اسلامی یگانه کشور بکری خواهد بود که برای سرمایه‌گذاری و در نهایت رشد پرشتاب ملک و ملت به نقطه آرمانی می‌رسد.

پیرموذن ادامه داد:‌ به نظر می‌رسد این اقتدار و رویکرد تحسین‌برانگیز نظام که با ذکاوت رهبری و تدبیر دولت و عزم ملی کلید خورده حساسیت و حسادت‌های برخی کشورهای پیرامونی را فراهم کرده است.

وی با انتقاد از سخنان ضد ‌ایرانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در روزهای اخیر بیان کرد: به طور واضح افسارگسیختگی اخیر و ضدایرانی اردوغان از این نوع حسادت‌ها و کینه‌توزی‌هاست که البته سرپوشی هم بر اشتباهات استراتژیک متعدد جنگ‌افروزانه وی در منطقه است.

این نماینده مجلس گفت: امیدواریم در سفر وی به ایران اردوغان از ملت بزرگ کشورمان عذرخواهی کند چرا که ایران اسلامی ما به اقتصاد ترکیه کم کمک نکرده و بدون تردید همچنان مراودات دوستانه و پرثمر با کشورهای پیرامونی همچون ترکیه از سیاست‌های همیشگی ایران بوده و هست.

پیرموذن در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی ایران از این روز به عنوان ثمره مبارزات ضدسلطنتی و طاغوتی و به ثمر نشستن شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود:‌ ملت ایران ثابت کردند که بدون تکیه بر شرق و غرب در همه عرصه‌ها توان مضاعف برای دفع تهدیدهای استکبار جهانی را دارند.