جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اردبیل 14 هزار فرهنگی بازنشسته دارد - خبر

 

 

اردبیل 14 هزار فرهنگی بازنشسته دارد

مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل با اشاره به اینکه این استان از 14 هزار همکار بازنشسته برخوردار است، گفت: موج بازنشستگی نگرانی‌هایی را در حوزه آموزش و پرورش ایجاد کرده است.

اردبیل 14 هزار فرهنگی بازنشسته دارد

احمد ناصری اظهار کرد: آموزش و پرورش استان اردبیل با برخورداری از 19 منطقه آموزشی در 10 شهرستان و 9 بخش دارای بیش از 3 هزار و 300 واحد آموزشی است.

وی به دایر بودن 12 هزار و 236 کلاس درس در مدارس استان اشاره کرد و افزود: از این تعداد 2 هزار و 581 کلاس درس مربوط به بخش غیردولتی بوده و جمعیت دانش‌آموزی اردبیل با احتساب نوآموزان و مقطع پیش‌دبستانی حدود 231 هزار نفر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از مشغول به تحصیل بودن 23.5 درصدی دانش‌آموزان اردبیلی در روستاها خبر داد و گفت: نزدیک به 18 هزار همکار فرهنگی به صورت رسمی، پیمانی، حق‌التدریس و یا آزاد در حال فعالیت در مراکز آموزشی اردبیل هستند.

ناصری با اشاره به اینکه موج بازنشستگی نگرانی‌هایی را در حوزه آموزش و پرورش ایجاد کرده است، افزود: استان اردبیل از 14 هزار همکار بازنشسته برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی با اعلام اینکه از لحاظ فضا و نیروی انسانی نگرانی جدی در استان اردبیل وجود نداشته و هدایت تحصیلی نیز در این استان طی سنوات گذشته با حاشیه‌های کمتری همراه شده است، ادامه داد: از لحاظ پراکندگی دانش‌آموزان، اردبیل یازدهمین استان کشور بوده و 221 مدرسه استان نیز پایین‌تر از 5 نفر دانش‌آموز هستند.